Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset AK Parti Güneydoğuda neden kaybetti

AK Parti Güneydoğuda neden kaybetti

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti milletvekillerine bölgelerindeki oy kayıplarını sordu ve ilginç cevaplar aldı.

Giriş Tarihi: 25 Haziran 2015 Perşembe 09:26
AK Parti Güneydoğuda neden kaybetti

Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün gruplar halinde AK Parti milletvekilleriyle toplantı yaparak, seçim sonuçlarını değerlendi; koalisyon formülleri ve meclis başkanlığı konusundaki görüşlerini aldı.
Başbakan, AK Parti Genel Merkezindeki istişare toplantısında ilk olarak Doğu, Güneydoğu, İç Anadolu, Ege ve Akdeniz bölgesi milletvekilleriyle bir araya geldi.

Davutoğlu bugün de, Marmara ve Karadeniz illeri milletvekilleri ile görüşecek. Edinilen bilgilere göre, Davutoğlu basına kapalı yapılan toplantıda milletvekillerini dinledikten sonra, koalisyon için samimiyetle bütün partilerin kapısını çalacaklarını, bir uzlaşma bulunamaması durumunda Anayasa gereği zaten erken seçime gidileceğini anlattı. AK Parti olarak milletin verdiği mesajı aldıklarını belirten Davutoğlu, bu mesajın gereğini yerine getireceklerini vurguladı.

NEDEN OY KAYBETTİKLERİNİ AÇIKLADILAR

Bölge milletvekilleri de, yaptıkları konuşmalarda AK Parti'nin doğu ve güneydoğu illerinde oy kaybetmesinin ana nedenlerini, “PKK baskısı, sandık güvenliğinin olmaması, yanlış aday tercihleri ve çözüm sürecinin durması” olarak açıkladı.

Söz alan milletvekillerinden bazıları, seçim sürecinde çözüm sürecinin hız kesmesinin HDP tarafından bölgede suiistimal edildiğini dile getirerek, “Keşke seçimden önce birkaç adım atsaydık. Çünkü HDP bölgede, 'Bakın hükümet sizi kandırıyor' propagandası yaptı. Algı operasyonuyla vatandaşı AK Parti'den uzaklaştırdılar” dedi.

Başbakan, AK Parti'nin en fazla oy kaybettiği Doğu ve Güneydoğu illeri için özel bir çalışma yapılması talimatını verdi. Davutoğlu, vatandaşın yeniden AK Parti'ye yönelmesi için neler yapılması konusunda bir çalışma grubu oluşturdu.

Kaynak : Türkiye

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da Yeni Anayasa Bilgilendirme Toplantısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com