Advert
Advert
Advert

FETÖ mağduru aileleri dertlerini anlattı-GÖRÜNTÜLÜ

İslami kimlikli mahkûmların ailelerinin oluşturduğu 28 Şubat ve FETÖ Mağduru Aileleri İnisiyatifi, AK Parti Batman İl Başkanlığını ziyaret ederek Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay ile bir araya geldi.

FETÖ mağduru aileleri dertlerini anlattı-GÖRÜNTÜLÜ
FETÖ mağduru aileleri dertlerini anlattı-GÖRÜNTÜLÜ


 
Görüşmede, AK Parti Batman İl Başkanı Diyaettin Uçar, AK Parti Batman eski Milletvekili Ziver Özdemir ve parti üyeleri de hazır bulundu.
 
28 Şubat ve FETÖ mağduru aileler, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay'a, yaşadıkları mağduriyetleri anlatarak destek talebinde bulundular.Söz alan mağdur ailelerden Mehmet Şat, “Yaklaşık 25 yıldır içerde olan kardeşlerimiz var. 15 Temmuz darbesi oldu ve bu darbeye direnen halk neticede genelde dindar kesimdi,içerde çocukları olan ailelerdi. Yarın yine darbe girişimi olursa yine canını meydanda seve seve feda edecek olan bu dindar halkın çocuklarıdır, kendileridir. Dolayısıyla şu anda siyasi şartlarında olgunlaştığını düşünüyoruz.

 
Hükümetin içerdeki Müslüman mahkûmlarla ilgili bir çalışma yapması ve yeniden yargılama yolunu açması gerektiğini düşünüyoruz.Bu konuda sizden yardım talep ediyoruz.” dedi.
“Cinayet anlamına gelebilecek bir takım kararlara imza atılmış”
 
Ailelerin sıkıntılarını dinleyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay, “FETÖ'nünhâkim ve yargıçlarının ele aldıkları bütün davalara tek tek bakıldığında o davaların hepsinde kendi amaç ve hedefleri doğrultusunda siyasi cinayet anlamına gelebilecek bir takım kararlara imza atmış olduklarını görebiliyoruz. Bu çerçevede AK Parti İnsan Hakları Birimi olarak bu konuda bir çalışmanın yürütülmesi gerektiğini düşündük, o konuda böyle bir karar verdik ve bu konu hakkında şu anda bir çalışma yürütüyoruz. Geçmişte çok uzun süredir tutuklu bulunan ve kendilerine isnat edilen suçlamalarla şu ana kadarki tutukluluk süreleri göz önünde bulundurulduğunda ciddi adalet dengesizliği görüyoruz.” dedi.
 
“Paralel örgüt kendine rakip hiç kimseyi görmek istememiş”

 
Konuşmasının devamında Aktay, şunları söyledi: “İnşallah bu konuda bir mesafe katedebileceğimizi ümit ediyorum. Kişisel olarak da bu benim edindiğim izlenimdir. Çok ciddi haksızlıklar yapılmış. Birçok davada bu paralel örgüt buralarda kendine rakip hiç kimseyi görmek istememiş. PKK ile fazla uğraşmamış, PKK ile adeta anlaşmış görünüyor. PKK'nin dışında birazcık dindar, birazcık dinle ilgili ne kadar sivil veya örgütlü bir yapı varsa o yapıya türlü türlü kumpaslar kurarak, onları buralardan silmenin, süpürmenin gayreti içerisinde olmuş. Bu çok net biçimde görülüyor. Geçmişe dönük birçok hukuki vakanın tekrar dosyasının açılmasını gerektirecek ciddiyette bir hadise var.”
 
Mağdur aileler adına konuşan Hüseyin Olam ise 28 Şubat ve FETÖ mağduru mahkûmların aileleri olarak bir inisiyatif kurduklarını belirterek, FETÖ/PDY'nin polis ve yargı ayağı tarafından kumpaslarla mağdur ettiği İslami kimlikli mahkumlarınyeniden yargılanmalarını istediklerini söyledi.
 
Ayrıca Batman'da 18 yıl önce polis tarafından kaçırılarak katledildiği ortaya çıkan TPAO çalışanı Cevzet Soysal'ın akıbetini soran AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay'a cevap veren Olam, katledildiği yerin belli olmasına rağmen Cevzet Soysal ile ilgili herhangi bir gelişmenin yaşanmadığını söyledi. Bunun üzerine Aktay, Cevzet Soysal ile ilgili dosyayı tekrar ele alacaklarını belirtti.
 
(M.Fatih Akgül-İLKHA)

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay 28 Şubat FETÖ mağduru siyaset
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler