Advert
Advert
Advert

AK Kadınlar Her Kan, Kurtarılan 3 Can Diyerek Kan Verdi VİDEO

AK Parti Şanlıurfa İl Kadın Kolları Üyelerinin "Bağışlanan her kan, kurtarılan 3 can"  sloganı ile düzenlediği kan bağışı kampanyası, Şanlıurfa merkezde yoğun katılımla gerçekleşti.

AK Kadınlar Her Kan, Kurtarılan 3 Can Diyerek Kan Verdi VİDEO
AK Kadınlar Her Kan, Kurtarılan 3 Can Diyerek Kan Verdi VİDEO

Türkiye genelinde yaklaşık 4 milyon üyesi bulunan AK Parti Kadın Kolları ve Kızılay tarafından "Bağışlanan her kan, kurtarılan 3 can" ve "Hayat kurtarma sırası kadınlarda" sloganıyla düzenlenen kan bağışı kampanyası Şanlıurfa AK Kadınların katılımı ile gerçekleşti. Etkinliğe AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Aysel Göncü, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Tepe, Kadın Kolları Üyeleri ile çok sayıda partili ve vatandaşlar katıldı.

Kan vermenin hem verenin sağlığı açısından hemde kana ihtiyaç duayn hastaya çok faydası olduğunu vurgulayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Tepe; “Bugün malum dünya çevre günü hem de partimizin kadın kolları il başkanlığınca organize ettiği kan verme kampanyasına destek verme amacıyla hemde sağlıklı yaşam koşulları çerçevesinde bizde arkadaşlarla kan verdik.  Sağlıkçı kökenliğimden dolayı kan vermenin ne kadar sağlıklı olduğunu biliyorum. Herkesi kan vermeye davet ediyorum. bir kan bir çok hayatı kurtarır diye düşünüyorum. Kan ver sıhhat bul” dedi.

Kadınların kan verme alışkanlığını geliştirmek hem de bir kanla üç canı kurtarmak için kan verdiklerini belirten AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Aysel Göncü; “Kızılay ve AK Parti Genel Merkez Kadın Kollarımız tarafından organize ettiği kan bağış kampanyasına Şanlıurfa’dan destek verdik. Bayanlarda kan verme oranı çok düşük olduğu için biz istedik kadın olarak destekte bulunalım. Türkiye çağında bir kampanyadır. İlk etapta 20 il bu kampanya katıldı. Bu illerden biri de Şanlıurfa’dır. Bugün bize gerek kanları ile gerek emekleri ile destek veren herkese çok teşekkür ediyoruz. Verilen bir kan kurtarılan üç candır diyoruz” diyerek kan verme kampanyası gün boyunca Kızılay Kan Merkezinde süreceğini belirtti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!