Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset AK Gençlikten Müzeye Ziyaret

AK Gençlikten Müzeye Ziyaret

Şanlıurfa AK Parti il gençlik kolları başkanı ve yönetin kurulu üyeleri Şanlıurfa müzesini ve müze müdürünü ziyaret ederek. Şanlıurfa da devam eden ve yapılacak olan müzeler ve arkeoloji kazıları hakkında bilgi aldılar.

Giriş Tarihi: 11 Ocak 2013 Cuma 11:48
AK Gençlikten Müzeye Ziyaret

Müze müdürü Müslüm Ercan ise AK Parti gençlik kolları başkanın ve yönetim kurulu üyelerinin yapmış olduğu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek. Şanlıurfa’nın tarihi zenginliklerinin ve kültürünün gençler tarafından bilinmesi sahip çıkılması gerektiğini ifade etti.

 

Şanlıurfa AK Parti il gençlik kolları başkanı Av.Osman Uludağ ise yapmış olduğu açıklamada.”Biz gençler olarak Şanlıurfa’nın tarihi açıdan ne kadar önemli olduğunu ve Arkeolojik bulgulara göre Urfa, dünyanın en eski kenti, insanlık tarihinin başlangıcı, tüm insanlığın ortak ata yurdudur. İl genelinde ortaya çıkan her arkeolojik bulguda tarihin yeniden yazılmasına vesile olup Urfa, tarihe kaynaklık eden şehirdir.

 

Balıklı göl’ün yanı başındaki arkeolojik kazılarda ortaya çıkan ve Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi'nde sergilenen "11.500 yıllık Dünyanın En Eski Heykeli". Şehir merkezine 17 km mesafedeki, yüzyılımızın en önemli arkeolojik keşfi olarak tanımlanan “11 500 yıllık Dünyanın En Eski Tapınağı" Göbekli tepe ve Göbekli tepe ile aynı döneme ait keşfedilmeyi bekleyen birçok sit alanı, başka örneği olmayan, sadece Urfa'ya ait özgün arkeolojik varlıkların olduğu aşikardır.

 

Şuan yapımı devam eden Halepli bahçe 57 bin metrekare alanda mevcut arkeoloji müzesinin 10 katı büyüklüğünde 24 bin metrekare kapalı alanda 3 katlı Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi, 33 bin metrekarelik alanda ise Edessa Mozaik Müzesi mozaiklerin sergileneceği yer ve iki müze arası Arkeo Park yapılarak. Şanlıurfa hem müze şehri hem de cazibe merkezi olacaktır dedi.”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Müezzinoğlu'ndan 'emekli promosyonu' açıklaması

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com