Advert
Advert
Advert

Bakan Açıkladı: Psikolog alımı yapılacak

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, bir takım temaslarda bulunmak üzere geldiği Erzurum’da STK temsilcileri ile bir araya geldi. Bakan Ramazanoğlu, Alie yapsnı güçlü tumak için aralarında Şanlıurfa'nında bulunduğu 5 ilde pilot uygulamasına başlatmak için Psikolog almayı palanladıklarını açıkladı. Ramazanoğlu, kaç psikolog alınacağını da daçıkladı

Bakan Açıkladı: Psikolog alımı yapılacak
Bakan Açıkladı: Psikolog alımı yapılacak


Bakan Ramazanoğlu, sivil toplum kuruluşlarıyla Müceldili Konağı'da yaptığı açıklamada, Bakanlık olarak STK'lar ile birlikte aktif çalışmalar yürütmeyi hedeflediklerini ifade etti.

Bakan Ramazanoğlu Daha sonra STK temsilcileri ile bir araya geldi. Toplantıya, Erzurum Valisi Ahmet Altıparmar, AK Parti Erzurum milletvekillikleri  Mustafa Ilıcalı,  İbrahim Aydemir, Zehra Taşkesenlioğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı  Mehmen Sekmen ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte neler yapılabileceğini detaylı şekilde konuşmak, görüş ve önerilerini almak için geldiklerini aktaran Ramazanoğlu, şunları söyledi:

"Sivil toplum kuruluşlarımızın düşüncelerini önemsiyor, yerel ve ulusal düzeyde sahip oldukları tecrübelerden faydalanmak istiyoruz. Özellikle Aile ve Sosyal politikalar alanında birlikte etkin çalışmalar yürütmeyi arzu ediyoruz. İnsanımızı, kadın ve çocuklarımızı, engelli ve yaşlılarımızı geleceğe birlikte taşıyacağız. Bir Hadis-i Şerifte; 'Mümin kardeşinin derdiyle dertlenmeyen bizden değildir' diye buyrulmaktadır. Kardeşlerimizin ıstırabını yüreğimizde taşıyoruz. Doğudan batıya, kuzeyden güneye gönül köprüleri kuruyoruz. Ülkemizin her köşesini dolaşıyor, ailelerimizi evlerinde ziyaret ediyoruz. Sahip olduğumuz kültürel değerler, inançlarımız bu hizmetlerin gönüllü olarak yürütülmesinde önemli bir etkendir."

Bakan Ramazanoğlu ayrıca, aile sosyal danışmanlık uygulamasını başlatacaklarını açıkladı.

Bu amaçla bin 500 psikolog alınacağını belirten Bakan Ramazanoğlu, Mardin, Diyarbakan, Hakkari, Şanlıurfa ve Şırnak'ın ardından Erzurum'un da pilot uygulamaya dahil edildiğini ifade ederek, "Aile sosyal destek uzmanlarımız saha çalışmalarına Erzurum ile birlikte 5 ilde başladı. Erzurum'da da başlayacak. Saha çalışması yapacak sosyal danışmanlarımız bir nevi sizin sırdaşınız olacak. Silopi'de güvenlik güçlerimiz çıktıktan sonra 100 arkadaşımız sahada çalışmaya başlayacak. Şu ana kadar 15 bin aileye ulaştık. Aile hekimliği uygulaması gibi projeyi ülke geneline yayacağız." diye konuştu.  (Lokman Altun-İLKHA)

Bakan Ramazanoğlu Mardin Diyarbakan Hakkari Şanlıurfa Şırnak ardından Erzurum piskolog alımı kaç piskolog alınacak.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü