Advert
Advert
Advert

Aile Müdür Hasan Bilici’den Empati yürüyüşü

Engelliler konusunda vatandaşları daha duyarlı olunmaya davet eden Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Bilici, etkinlikte tekerlekli sandalye ile empati yürüyüşü yaparak, engelli bireylerin yaşadıklarını paylaşarak, herkesin birer engelli adayı olduğuna dikkati çekti.

Aile Müdür Hasan Bilici’den Empati yürüyüşü
Aile Müdür Hasan Bilici’den Empati yürüyüşü adminAile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Zihinsel engelliler derneği başkanlığı tarafından organize edilen etkinlik kapsamında Ali Şelli parkında toplanan engelli vatandaşlar ve aileleri ile topçu meydanına kadar yürüyüş yaptı.
Engelliler Haftası nedeniyle yürüyüşe ASP İl Müdürümüz Hasan Bilici, Milli Eğitim müdür yardımcısı Ömer Polat, engelli dernek başkanları, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı. 
ASP İl Müdürü Hasan Bilici, “Türkiye'de son yıllarda engelliler için önemli çalışmalar ve projeler yürütüldü. Gerek kamuya ait kuruluşlarımızda engelli kardeşlerimizin bakımı ve rehabilitasyonları gerekse evlerde devletimizin sağladığı imkânlarla bakım olanakları gerçekten de engellilerimize yönelik çok büyük projeler olarak hayata geçti.
İlimizde 12 bin 48 aileye evde bakım ücreti ödüyoruz. Bu rakamları çoğaltmak mümkün, Bakanlığımızın yaptığı çalışmalardan birisi de engellilere ücretsiz seyahat hakkı getirmesi. Kamu binaları ve toplu taşıma araçları engelliler için erişilebilir hale getirildi. Bu gün gerçekleştirdiğimiz yürüyüş ile bu insanların yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek istiyoruz" dedi.
Protokol konuşmalarının ardından program engelliler tarafından sergilenen çeşitli etkinlikler ile son buldu. 

 

Zihinsel engelliler derneği urfa Zihinsel engelliler derneği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle