Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya AİHM: "Zorunlu din dersi kaldırılsın"

AİHM: "Zorunlu din dersi kaldırılsın"

Türkiye'de zorunlu din ve ahlak kültürü derslerinin kaldırılması için davada karar veren Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, zorunlu din dersi uygulamasına son verilmesini istedi.

Giriş Tarihi: 16 Eylül 2014 Salı 16:43
AİHM:

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Türkiye'de eğitimde zorunlu din ve ahlak kültürü derslerinin kaldırılması için 2011 yılında açılan davayı karara bağladı.

Zorunlu din derslerinin, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin (AİHS) eğitim hakkıyla ilgili maddesini ihlal olduğu yönünde karar vererek, zorunlu din dersi uygulamasına son verilmesini istedi.

Türkiye'den, zaman geçirilmeden öğrencilerin, zorunlu din ve ahlak kültürü derslerinden muaf tutulmalarını sağlayacak yeni bir sisteme geçilmesi istenen kararda ayrıca, din ve ahlak kültürü kitaplarının içeriğinde yapılan son değişiklikler de yetersiz bulundu.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

STK’lar Suriye’ye 5 tır yardım gönderdi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com