Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim AİÇÜ'de Oryantasyon Eğitimi tamamlandı

AİÇÜ'de Oryantasyon Eğitimi tamamlandı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesine yeni kayıt yaptıran öğrenciler için iki hafta süren oryantasyon eğitimi tamamlandı.

Giriş Tarihi: 27 Ekim 2015 Salı 16:16
AİÇÜ'de Oryantasyon Eğitimi tamamlandı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) Eğitim-Öğretim Komisyonu Başkanlığı’nca, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemal Polat’ın koordinatörlüğünde hazırlanan 64 saatlik oryantasyon eğitimi tamamlandı. Oryantasyon eğitiminde 3 bin 500 birinci sınıf öğrencisi ile hocaları bir araya geldi.

Oryantasyon eğitimde konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemal Polat, başarıya dair tecrübelerinden bahsederek, öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu.

Öğrencilerin Ağrı'ya ve üniversiteye kolay adapte olabilmeleri, haklarını ve sorumluluklarını bilerek nitelikli bir öğrencilik geçirmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen eğitimde, henüz genç bir eğitim yuvası olan Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinin yerleşkesinde öğrencilerin nasıl vakit geçirebileceği, genel itibariyle üniversitenin ve akademik kariyer basamaklarının ne olduğu ve öğrencilerin hedeflerine nasıl ulaşabilecekleri hakkında bilgi verildi.

Oryantasyon eğitimi kapsamında seminer veren Öğr. Gör. Candan Koçak ise "Bu eğitimle, öğrencilik hayatınızın niteliğini artırmak, mevcut haklarınız ile sorumluluklarınızı hatırlatarak olası itilaf durumlarını çözüp sizlerin zarar görmesini engellemek, en önemlisi daha etkin ve verimli bir öğrenim hayatı gerçekleştirmenizi sağlamayı amaçlıyoruz." dedi. 

Düzenlenen 32 oturum, bölüm hocalarının iş olanakları hakkında bilgi vermesi, soru ve cevaplarla karşılıklı sohbet havasında gerçekleşti. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HARRAN ÜNİVERSİTESİ’NDE ‘BAŞARININ YOLLARI’ SÖYLEŞİSİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com