Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Ahyan'ı serbest bıraktıracak öneri

Ahyan'ı serbest bıraktıracak öneri

Giriş Tarihi: 15 Ağustos 2011 Pazartesi 10:23
Ahyan'ı serbest bıraktıracak öneri

Türkiye gündeminden düşmeyen tutuklu vekillerin durumuna ilişkin bir öneri de eski Adalet Bakanı, hukuk profesörü Hikmet Sami Türk'den geldi.

 

Eski Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk, seçildikleri halde hala tutuklu bulunan milletvekillerinin serbest bırakılmaları gerektiğini belirterek Ceza Muhakemeleri Kanunu'nun 108'inci maddesine eklenmesi için bir fıkra önerdi.

 

"YASAYA BİR FIKRA EKLENSİN"

Türk, milletvekili seçilip tahliye edilmeyen Mustafa Balbay, Mehmet Haberal ile BDP'li bağımsız milletvekillerinin serbest bırakılmaları gerektiğini söyledi:

 

"İnsanların yargılanması için tutuklanmalarına gerek yok. Bu insanlar milletvekili seçilmişler. Nereye kaçacaklar, hangi delileri değiştirecekler. Bunların hiç birisine makul cevap mümkün değildir. Ama ben bu konuda bir açıklık sağlamak için Ceza Muhakemeleri Kanununu 108 'inci maddesine şöyle bir fıkra eklenmesini öneriyorum. 'Tutuklu milletvekili seçildiğinde, derhal serbest bırakılır. Yargılama tutuksuz devam eder, dava sonucuna göre işlem yapılır.' Gerek Balbay, gerek Haberal ve BDP'li milletvekilleri görevlerini sürdürürken eğer o yargılama sonucunda hüküm giyerlerse ne yapılacağı zaten anayasada yazılıdır. Milletvekillikleri bile düşebilir. Ama beraat etmeleri de söz konusu. Peki o zaman bunun hesabını kim verecek. Çekilen acıların hesabını kim verecek. Özgürlüklerinden yoksun kalmalarının hesabını kim verecek. Dilerim ki bunların hepsi öncelikle yargı tarafından sağlıklı bir değerlendirme yapılarak serbest bırakılır"

 İnternethaber

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Osman Baydemir HDP’nin yeni parti sözcüsü oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com