Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Ahmet Türk, eylemleri demokratik buldu!

Ahmet Türk, eylemleri demokratik buldu!

Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk, onlarca kişinin katledildiği "Kobani bahaneli eylemleri"ni demokratik buldu!

Giriş Tarihi: 25 Ekim 2014 Cumartesi 20:59
Ahmet Türk, eylemleri demokratik buldu!

MARDİN - Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk, Mardin'de Turizm ve Otel işletmecileri ile bir araya geldi. Toplantıya Türk'ün yanı sıra Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ahmet Zirek ve Özel Kalem Müdürü Mesut Amak katıldı.

Açılış konuşması yapan Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk, 6-7 Ekim'de yapılan protesto eylemleri sonrasında yaşanan olaylara değinerek, “Yaşanan bu olaylarda sizler turizm konusunda çok ciddi sıkıntılara girdiniz. Çünkü bir yerde bir sıkıntı varsa bu hemen turizme yansıyor. Oraya gitmek isteyen kişiler hemen rezervasyonlarını iptal ediyor ve gelmek istemiyorlar. Bu hepimiz için üzüntü verici bir durumdur. Ama bizler bazı gerçekleri de görmek zorundayız. Ortadoğu'da bir savaş var ve halklar gelecekleri için çok büyük bedeller veriyor. Bunu da görmek zorundayız. Burada yaşanan olaylar Mardin'e özgü olaylar değildi. Bunlar genelde yapılan olaylardı.

İnsanlarımızın bu demokratik taleplerini göstermeleri de gayet doğrudur. İşte burada demokratik tepkiyi ortaya koymak gerçekten doğaldır ve hepimizin bunu ortaya koyması gerekliydi. Ama tabi ki bizi üzen olay, tepkinin ölçüsüz bir şekilde topluma yansıtılmasıydı. Bizler daha önce de açıklama yapmıştık. Orada dükkânların talan edilmesi Kobanê direnişine aykırı bir tutumdur.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardında toplantı basına kapalı olarak devam etti.  (İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Baydilli, 15 Temmuz şehit ailesini unutmadı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com