Advert
Advert
Advert

Ahmet Eşref Fakıbaba tarım bakanı oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım Beştepe'de bir araya geldi. Binali Yıldırım, görüşme sonrası yeni kabineyi açıkladı. Ahmet Eşref Fakıbaba tarım bakanı oldu

Ahmet Eşref Fakıbaba tarım bakanı oldu
Ahmet Eşref Fakıbaba tarım bakanı oldu admin

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım Beştepe'de bir araya geldi. Binali Yıldırım, görüşme sonrası yeni kabineyi açıkladı. Ahmet Eşref Fakıbaba tarım bakanı oldu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın görüşmesi sonucu Başbakan Binali Yıldırım yeni kabineyi açıkladı. Yeni kabinede 6 bakan değişirken, Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba da Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı oldu.

Ahmet Eşref Fakıbaba kimdir?

 16 Aralık 1951 tarihinde Birecik'de doğan Türk siyasetçi. 2009'da bağımsız olarak girdiği yerel seçimlerinde 77.997 oy alarak (%44) Şanlıurfa büyükşehir belediye başkanı seçilmiştir[1]. 22 Ocak 2013'te, halen belediye başkanlığı görevini devam ettirirken, Ak Parti'ye katılmıştır.[2]

Birecik Lisesini başarıyla tamamlayıp, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı ve 1975 yılında mezun oldu. 1982 yılında İstanbul Taksim ilkyardım hastanesinde genel cerrahi uzmanlığını tamamladı. Aynı yıl Iğdır Devlet Hastanesinde göreve başladı. 2 yıl Başhekimlik yaptıktan sonra 1984 yılında Birecik Devlet Hastanesine geçiş yaptı. 1992 yılında Şanlıurfa SSK Hastanesine tayin oldu. 1994-2004 yılları arasında 11 yıllık Başhekimlik hizmetinin ardından 28 Mart 2004 tarihindeki seçimlerde AKP'den belediye başkanlığına aday oldu ve kazandı. 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde ise bağımsız aday oldu ve yine kazandı[3]. Sonra'dan Saadet Partisi'ne katılmış ancak Numan Kurtulmuş'un parti'den ayrılış nedenini göstererek parti'den istifa etmiştir[4]. 2015 milletvekili genel seçimlerinde Şanlıurfa milletvekili seçilmiştir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

fakıbaba bakan oldu fakıbaba kimdir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Suphi     2017-07-20 Efsane adam.
ERHAN     2017-07-19 DOKTOR.TARIM BAKANI ?? HAYITLI OLSUN...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle