Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Ahmedinejad, Hakkı Haykırdı (FOTO-VİDEO)

Ahmedinejad, Hakkı Haykırdı (FOTO-VİDEO)

Giriş Tarihi: 24 Eylül 2010 Cuma 11:45
Ahmedinejad, Hakkı Haykırdı (FOTO-VİDEO)

Heyetlerin salonu, Ahmedinejadın 11 Eylül saldırılarının Amerikan komplosu olduğunu söylediği sırada terk ettiği belirtildi.

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, New Yorkta ABD Başkanı Barack Obamanın yüzüne nükleer bombayı patlattı. BM Genel Kurulunda konuşan İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejadın 11 Eylül 2001deki saldırıların Amerikan komplosu olduğunu söylemesi üzerine ABDli ve batılı heyetler salonu terk etti.
Ahmedinejad, BM Genel Kurulunda, dünyada birçok kişinin İsrailin kurtuluşunu sağlamak için 11 Eylül saldırılarından ABDnin sorumluğu olduğu tahmininde bulunduklarını söyledi.
Bunun üzerine, ABDli ve batılı heyetler salondan çıktı.
New Yorktaki Dünya Ticaret Merkezi ve Pentagona yönelik saldırıların terörist örgüt tarafından düzenlendiğine genellikle Amerikan hükümeti yetkililerinin inandığını ileri süren Ahmedinejad, başka bir komplo teorisine göre de ABD hükümetindeki bazı kesimlerin gerileyen Amerikan ekonomisini tersine döndürmek ve siyonist rejimi kurtarmak için Ortadoğuda kontrolü sağlamak amacıyla saldırılar düzenlediğini belirtti.
GERÇEKLER YAKILAMAZ
Ahmedinejad, dünyadaki birçok ulus ve politikacıyla birlikte Amerikalıların çoğunun bu görüşe katıldığını söyledi.
ABDli dini grupların Kuran-ı Kerimi yakma tehditlerine de değinen Ahmedinejad, bunun şeytani bir eylem olduğunu kaydetti ve elinde Kuran-ı Kerim tutarak Gerçekler yakılamaz dedi.
ABDnin BM misyonunun sözcüsü Mark Kornblau, Ahmedinejadın sözlerini tiksindirici olarak nitelendirdi.
Kornblau, Ahmedinejad, İran halkının iyi niyet ve duygularını temsil edeceği yerde tiksindirici ve ölçüsüz Yahudi karşıtı söylemleri ve bayağı komplo teorileri hakkında konuşmayı tercih etmiştir ifadesini kullandı.
Batılı bir diplomat da ABD ile dayanışma içinde olduklarını göstermek amacıyla salonu terk ettiklerini belirtti.
İran İslam Cumhuriyeti Cumhrbaşkanı Dr. Ahmedinejad önceki gece BM Genel Kurulunda konuşma yaptı. 

 

 

 

 

 

/

/

/

/

/

/

/

/

/

www.tevhidhaber.com

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com