Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem 'ahır Mağaralar' boşaltılıyor

'ahır Mağaralar' boşaltılıyor

Şanlıurfa'nın merkez Topdağı Mahallesi civarında hayvan yetiştiricileri tarafından ahır olarak kullanılan mağaralar, “Organize Besi Sanayi Bölgesinin kurulma kararının yargı tarafından çıkarılması” ile tahliye çalışmalar başlatıldı.

Giriş Tarihi: 30 Aralık 2011 Cuma 19:32
'ahır Mağaralar' boşaltılıyor
Yılladır Şanlıurfa’nın binlerce mağarasını “ahır” olarak kullanılması ve mağaraların çeşitli sıkıntılara neden olmasından dolayı 2005 yılında kooperatif kurarak organize besi sanayi bölgesi için proje geliştirdi.

Ancak Organize sanayi bölgesinde kurulacak “Besi Sanayisine” bölgedeki köylüler karşı çıkarak mahkemelik oldular.

5 yıldır devam eden mahkeme sonucunda Danıştay yerel mahkemenin kararını bozarak “Besi Sanayinin” kurulmasının önü açıldı.

Danıştay’dan gelen karar sonucunda proje 2012 yılında ihale edilerek 2-3 yılda tamamlanacak.

6 milyon liralık hibenin hazır olduğunu vurgulayan Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç; “Yaklaşık 850 hektarlık arazide 530 işletme kurulacak. 3000 kişiye istihdam sağlanacak. Artık Şanlıurfalı hayvan satıcıları daha modern tesislerde hayvanlarını yetiştirecekler" diye konuştu.

Konuyla ilgili görüştüğümüz mağara sahibi Mehmet Elçi; “Bence sanayi kurulmayla birlikte hayvanlarımızı daha sağlıklı yetiştireceğiz” dedi.
www.balikligol.com


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com