Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Ahilik Haftasının sözü: Dürüst Tacirin sözü senettir

Ahilik Haftasının sözü: Dürüst Tacirin sözü senettir

'Ahilik Haftası' münasebetiyle konuşan Şanlıurfa’nın Birecik ilçesindeki esnaf, ticaretin dürüst ve yalansız yapılması gerektiğini belirterek, dürüst tacirin sözünün senet hükmünde olması gerektiğini ifade ettiler.

Giriş Tarihi: 25 Mayıs 2016 Çarşamba 09:14
Ahilik Haftasının sözü: Dürüst Tacirin sözü senettir

Ahilik Haftasının sözü: Dürüst Tacirin sözü senettir

Tacirin sözünün senet hükmünde olması gerektiğini belirten esnaflar, ticaretin dürüst ve yalansız bir şekilde yapılması gerektiğini belirttiler.

'Ahilik Haftası' münasebetiyle İLKHA mikrofonlarına konuşan Şanlıurfa’nın Birecik ilçesindeki esnaf, ticaretin dürüst ve yalansız yapılması gerektiğini belirterek, dürüst tacirin sözünün senet hükmünde olması gerektiğini ifade ettiler.

Birecik'te Sebze Hali'nde komisyoncu olan Erol Bozkurt, ticaret yapan esnafın kazanmak uğruna dürüst davranmadıkları için halkın esnafa olan güveninin azaldığını ifade etti.

1994 yılından beri esnaflık yaptığını belirten Bozkurt, "Dürüst tacirin sözü senettir. Müslüman tacirin taşıması gereken vasıflar özüyle sözüyle doğru olması lazım. Pazarladığı malı ne ise o şekilde müşteriye sunması gerekiyor. O malı beğenir veya beğenmez alıcının gönlüne bırakılması gerekiyor." dedi.

Dürüstlüğün büyük bir kazanç olduğunun altını çizen Bozkurt, "Tacir dürüstlüğün ne kadar büyük bir kazanç olduğunu bilse kesinlikle insanları aldatmaya, kandırmaya çalışmaz. Bize düşen esnaflığın ticaretin dürüst ve yalansız bir şekilde yapılması gerektiğinin mücadelesini vermektir. Biz bu vasıflara sahip olur isek insanlar bize güvenecek itimat edecektir. Bizler esnaf olarak bir yerde bir şey söylediğimizde gıyabımızda o tacir işini dürüst yapan bir insandır. O esnaf insanların hakkına hukukuna riayet eden insandır. Dedirtmememiz gerekiyor." ifadelerini kullandı. (Bahattin Coşkunkan İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Vali Tuna'dan Suriyelilere çağrı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com