Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Ağrı'yı süt ürünlerinde marka haline getirmeye çalışıyoruz"

"Ağrı'yı süt ürünlerinde marka haline getirmeye çalışıyoruz"

Ağrılı hayvancılara destek veren Ağrı Süt Üreticileri Birliği, Ağrı'yı süt ürünlerinde marka haline getirmeye çalıştıklarını belirtti.

Giriş Tarihi: 6 Kasım 2015 Cuma 14:36

Ağrı'da hayvan kayıtlarını tutarak üyelerini çiğ süt ve anaç sığır desteklemelerinden yararlandırılan Süt Üreticileri Birliği, hayvancılıkla uğraşacak vatandaşlara destek vermeye devam ediyor.

Ağrı ekonomisine canlılık ve Ağrı’yı süt ürünlerinde bir marka haline getirmeye çalıştıklarını belirten, Ağrı Süt Ürecileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Aktaş, "Ağrı Süt Üreticileri Birliği olarak ilimizde 5 yıldır üyelerinin hayvan kayıtlarını tutuyor, üyelerimize eğitim ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. Bu dönem besi ve süt çiftliği kurmak isteyen üyelerimize TKDK aracılığı ile hibe proje hazırlama hizmetine başladık. Maksimum 250 baş besi danası, 120 baş süt ineği, 500 baş koyun işletmeleri projeleri Birlik tarafından TKDK'ya sunulmak üzere hazırlanmaktadır. Ağrı halkının gelirini ve refah düzeyini arttırmak için Süt işletmesi, süt toplama merkezi projeleri ve süt sağım makineleri dağıtım projeleri DAP ve Tarım Bakanlığına sunulmuş olup çalışmaları devam etmektedir. Çok yakın bir zamanda Ağrı İli Süt Üreticileri Birliği'nin Mandırası hizmete girecek, çiftçimizin alın teri sütü değerlendirilecek. Ekonomide bir canlılık, süt ürünlerinde bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerleme sağlanacaktır." dedi. (Ömer Adıgüzel - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com