Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Ağrı'da sağlık çalışanları greve gidiyor

Ağrı'da sağlık çalışanları greve gidiyor

Ağrı'da sağlık çalışanları taşeron firmalardan maaşlarını alamadıkları gerekçesi ile greve gidiyor.

Giriş Tarihi: 9 Aralık 2015 Çarşamba 14:24
Ağrı'da sağlık çalışanları greve gidiyor

Ağrı'da sağlık sektörü çalışanları, taşeron firmanın maaşlarını yatırmamasından dolayı yarın greve gidecek.

Sağlık çalışanları adına açıklama yapan DİSK Ağrı Şube Başkanı Ersin Erincik, sağlık çalışanlarının her ay maaş noktasında sıkıntı yaşadıklarını söyledi.

Ağrı Devlet Hastanesi önünde yaptığı açıklamada çalışanların mağdur olduklarını belirten Ersin Erincik, "Her ay arkadaşlarımız mağdur ediliyor. Bu ay ise neredeyse 10 gün oldu, taşeron firma arkadaşlarımızın ücretlerini halen yatırmamışlar. Sadece bu firma değil bütün taşeron firmalar artık canımıza tak etmiştir. Bizi acıtan en önemli şey de üst işverenlerin taşerona destek çıkmasıdır. Ağrı Belediyesi, Patnos Belediyesi ve Eleşkirt Belediyesinde de işçilerimiz taşeron firmalar ve belediye yetkilileri tarafından sıkıntıya maruz bırakılıyorlar. Asgari ücretle çalışan arkadaşlarımızın haklarını geciktirip, repoya, faize yatırmak alçaklıktır. Hastane yönetimi ile görüştük, bugün mesai bitimine kadar zaman tanıdık, biran evvel bu yanlıştan vazgeçilmeli ve maaşların yatırılması lazım. Eğer bu sorun giderilmez ise yarın bu saat itibari ile greve gideceğiz. Bu sıkıntılara rağmen üst işverenler eğer taşeron firmalara destek çıkarlarsa, onları halkın içinde deşifre edeceğiz. Şuan gerek hastane yönetiminden ve gerekse firma yetkililerinden kimseyi muhatap bulamıyoruz. Başhekim ve müdür yok ama başhekim yardımcısı ile görüştük konu ile alakadar olduklarını ve bugün sorunun giderilmesi için çalıştıklarını belirtti. Eğer sorun bugün mesai bitimine kadar giderilmez ise yarın burada greve gideceğiz." dedi. 

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Akıl almaz Oran: yüzde 66’sı FETÖ’cü çıktı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com