Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Ağrı'da 'Kanatlı Sektörü' değerlendirildi

Ağrı'da 'Kanatlı Sektörü' değerlendirildi

​Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Ağrı İl Koordinatörlüğü'nde Ağrı İli Kanatlı Sektörüne yönelik değerlendirme ve bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Giriş Tarihi: 3 Kasım 2015 Salı 17:52
Ağrı'da 'Kanatlı Sektörü' değerlendirildi

İlin kanatlı üretimi ve kanatlı eti işleme ile ilgili potansiyelinin, yatırım fırsatlarının ve TKDK’nın bu konuda sağlamakta olduğu desteklerin konu edildiği toplantıya beyaz et sektörüne yönelik yatırım yapmak isteyen yatırımcılar ile kurum personeli katıldı.

Toplantıda tavuk, hindi, kaz yetiştiriciliği, kesimhane, et parçalama ve işleme tesisleri ile ilgili TKDK destekleri konusunda bilgi verildi.

Toplantıda ayrıca; ilde kanatlı üretimi ve pazarlanması ile ilgili etkin bir sektörün oluşması için yapılabilecek çalışmalar, pazarlamada karşılaşılan problemlerin çözümü, üreticilerin örgütlenmesinin önemi ve örgütlenme konusunda neler yapılabileceği hakkında görüşler bildirildi.  

Kurum personeli tarafından yapılan sunumda TKDK’nın sektöre yönelik destekleri ayrıntılı bir şekilde anlatıldı.

Tavuk, hindi, kaz ve diğer hayvancılıkla ilgili üretim alanlarında yüzde 70’e varan oranlarda hibe desteğinin verildiği, kesimhane, et işleme ve parçalama tesislerinde yüzde 50 oranında hibe desteğinin sağlandığı belirtildi. Ayrıca desteklenen yatırımların KDV, ÖTV ve gelir vergisi gibi vergilerden muaf olduğu ifade edildi.

Kaz ve hindi üretimi ile ilgili konuların  ön plana çıktığı toplantıda Ağrılı yatırımcılar özellikle bu iki alanda yatırım yapmak istediklerini ifade ettiler. (Ömer Adıgüzel - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Memura karne ve ek zam geliyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com