Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Ağrı Valisi okul temel atma törenine katıldı

Ağrı Valisi okul temel atma törenine katıldı

Ağrı Valisi Musa Işın ilköğretim okulunun temel atma törenine katıldı.

Giriş Tarihi: 29 Eylül 2015 Salı 03:03
Ağrı Valisi okul temel atma törenine katıldı

Hürriyet Mahallesi'ndeki 12 derslikli Cumhuriyet İlkokulunun temel atma törenine katılan Ağrı Valisi Musa Işın, yetişmiş insan kaynağı bulunmayan toplumların yükselmesinin ve refaha kavuşmasının mümkün olmadığına dikkat çekti.

Vali  Işın, Ağrı da eğitim alanında ciddi bir yatırımın yapıldığını hatırlatarak  eğitim alanında 42 bina inşaatının sürdüğünü belirtti.

Yatırımların lise, özel lise, ilköğretim ve meslek eğitimi gibi çeşitli alanlarda sürdürüldüğünü belirten Işın, "42 eğitim kurumunun inşaatı devam etmekte. Bu okullar bittiği takdirde Ağrı'da derslik başına 24 öğrenci düşecektir. Bugün Batı'nın hangi iline giderseniz gidin, İstanbul dahil olmak üzere, hiçbir ilde derslik başına öğrenci sayısını 30'un altında bulamazsınız." Şeklinde konuştu.

Vali Işın, anne ve babaların çocuklarına sahip çıkması, kötü alışkanlıklar, yanlış yol ve kişilerden uzak tutması gerektiğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

 "Anne ve babaların çocuklarını maddi ve manevi bilgilerle mücehhez hale getirmesi lazım. Lütfen çocuklarınızı başkaları için yetiştirmeyin. Siz çocuk daha küçükken üzerine titriyorsunuz. Aman bir zarar görmesin, düşmesin, bir tarafı kırılmasın. Çocuklarınızın eğitimi, sağlığı için her türlü fedakarlığı yapıyorken, onları 20 yaşına getirdiğinizde kötü insanlara teslim etmeyin. Yanlış insanlara teslim etmeyin. Biz insanları yaşatmak üzere varız. Yok etmek üzere değil. Dolayısıyla siz de çocuklarınızı başkalarına yem yapmayın. Çocuklarınızı başkalarının kötü emellerine alet etmeyin. Bakın, bütün bunların tamamen sonu çıkmaz sokaktır. Onları asla maceralara kapılacak her türlü fitne, fesattan ve kötü niyetlerden uzak tutmak için her türlü gayreti gösterelim."

Törene Vali Yardımcısı Sedat İnci, İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, STK temsilcileri, kurum amirleri, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.  ( Ömer Adıgüzel - İLKHA )

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan MYO’da Eğitim ve Motivasyon Konulu Konferans

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com