Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Ağrı Kırsal Kalkınma Planı Değerlendirme Toplantısı yapıldı

Ağrı Kırsal Kalkınma Planı Değerlendirme Toplantısı yapıldı

"Ağrı İli Kırsal Kalkınma Projelerinin Hazırlanması" çalışmaları kapsamında değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 3 Eylül 2015 Perşembe 01:25
Ağrı Kırsal Kalkınma Planı Değerlendirme Toplantısı yapıldı

Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve Ağrı İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü İş Birliğinde Yürütülen “Ağrı İli Kırsal Kalkınma Projelerinin Hazırlanması” çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen toplantı,  “Ağrı İli Eleşkirt İlçesinde Belirlenen İki Farklı Havzada Kırsal Kalkınma Stratejileri” araştırmasına ait “Alan Bulgularının Sunumu ve Bilgi Paylaşımı Toplantısı” Ağrı Kültür ve Kongre Merkezi toplantı salonunda yapıldı.

Toplantıya Ağrı Vali Yardımcısı Rasim Belge, Eleşkirt Kaymakamı Tuncay Topsakaloğlu, DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Adnan Demir, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Murat Demirkıran, SÜRKAL Başkanı Rahmi Demir, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü Öğretim Görevlisi Prof.Dr. Bülent Gülçubuk, Muhtarlar ve STK’ lar katıldı.  

Ağrı Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Murat Demirkıran toplantıda yaptığı konuşmada, projenin bölgede gelir farklılıklarını ortadan kaldırmak, kırsal alanda yaşayan tarım ve hayvancılıkla uğraşan nüfusun sosyo-ekonomik yaşam koşullarının sürdürülebilir ve katılımcılık ilkesi doğrultusunda geliştirilmesi, kırsal altyapının iyileştirilmesi ve gelir kaynaklarının çeşitlendirilmesini amaçladığını ifade etti.

Toplantı katılımcıların konuşması ardından Prof,Dr. Gülçubuk’ un sunumu ile sona erdi. (İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu ceza yağdırdı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com