Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Ağrı İHH'dan 200 yetime kırtasiye yardımı

Ağrı İHH'dan 200 yetime kırtasiye yardımı

İHH Ağrı Şubesi 2015-2016 eğitim-öğretim yılının başlaması münasebetiyle 200 yetim çocuğa kırtasiye yardımında bulundu.

Giriş Tarihi: 5 Ekim 2015 Pazartesi 20:32
Ağrı İHH'dan 200 yetime kırtasiye yardımı

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Ağrı Şubesi 2015-2016 eğitim-öğretim yılının başlaması münasebetiyle 200 yetim çocuğa çeşitli kırtasiye yardımında bulundu.

Ağrı Halk Eğitim Merkezinde, okulların yeni açılması münasebetiyle hem öğrencilere moral ve motivasyon hem de yetim ailelerin eğitim giderlerine destek olunması için bir program düzenlendi.

Programa Ağrı İHH’nın kayıtlarında olan ve birçoğu dernek tarafından sürekli desteklenen yetim çocuklar, anneleriyle birlikte katılım sağladı. Sinevizyon ve tanıtım filmi gösterimlerinin yapıldığı programda Ağrı İHH Başkanı Kerem Anığı bir konuşma yaptı.

Kerem Anığı, “Bizler ilk emri ‘Oku’ olan bir dinin mensuplarıyız. Kelamın da kalemin de bizim medeniyetimizde yeri ve önemi çok fazladır. O yüzden bizlerin okumaktan; yani hayatı, kainatı, kendimizi okumaktan başka alternatifimiz yoktur. Kıymetli öğrenci kardeşlerim sizler Allah'ın ve Peygamberimizin bizlere sorumluluklarını yüklediği kutsal emanetlersiniz. Bu toplumun geleceği olan sizlerden beklentimiz şefkat ve merhameti içselleştirmeniz ve bu anlayışla hayata bakmanızdır. Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) dünyada 58 milyon dolayında çocuğun hâlâ eğitimden tamamen yoksun olduğunu, 100 milyon çocuğun da ilkokulu bitiremediği kayıtları var." dedi.

Program öğrencilere kırtasiye malzemeleri ve kitap dağıtımıyla son buldu.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com