Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset AGİT PA Başkan Yardımcısı Önen’den herkese teşekkür

AGİT PA Başkan Yardımcısı Önen’den herkese teşekkür

AGİT PA Türk Gurubu Başkanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Emin Önen; 57 ülkenin üyesi olduğu Avrupa Güvenlik İşbirliği Parlamenterler Asamblesi (AGİTPA) Başkan Yardımcısı seçilmesinden duyduğu mutluluğu

Giriş Tarihi: 4 Temmuz 2013 Perşembe 17:49
AGİT PA Başkan Yardımcısı Önen’den herkese teşekkür

dile getirerek, “Memleketimize, milletimize, ülkemize ve özellikle insanlığa hizmet için gayret ediyoruz. Onun için 57 ülkeli AGİT’e Başkan Yardımcısı seçildim. İnsanlığa hizmete devam. Bu arada, gerek adaylığım esnasında dualarını ve desteklerini esirgemeyen, seçildikten sonra da gerek telefonla ve gerekse mesaj ve twettlerle tebrik ederek başarı dileklerini ileten herkese teşekkür ederim” dedi.

800'ün üzerindeki davetliyi 6 gün boyunca Türkiye'de ağırladık

AGİT zirveleri arasında en yüksek katılımlı organizasyonu gerçekleştirdik. Bugüne kadar en yüksek katılım 650 civarındayken, 800'ün üzerindeki davetliyi 6 gün boyunca Türkiye'de ağırladık. Ülkemizi temsil eden tüm milletvekilleriyle, iktidarıyla muhalefetiyle uyum içinde çalışma şeklimiz var. Bugüne kadar önemli karar tasarılarına imza attık. Türkiye'nin etkinliğini her geçen gün artırdık. Çünkü burada etkin olmazsanız, ortaya bir siyaset koymazsanız, bakış açısı koymazsanız, herhangi bir pozisyona gelmeniz çok kolay değil” diye konuştu.

 

'Sizi destekliyoruz, size minnettarız' demekle olmuyor

Kabul edilen İstanbul Deklarasyonunun içinde Türkiye'nin de önemli tezleri olduğunu, bunların başında Suriye'nin geldiğini ifade eden AK Parti Şanlıurfa Milletvekili AGİT Başkan Yardımcısı Emin Önen, 500 bin Suriyeliyi misafir eden Türkiye'de şu anda 250 bin civarında mültecinin kamplarda yaşadığını ve Türkiye'nin 1,5 milyar dolar harcama yaptığını söylediklerini belirterek, “Bu karar tasarısıyla milletvekillerine, ellerini taşın altına koyması gerektiğini anlattık. Bu, sadece 'Sizi destekliyoruz, size minnettarız' demekle olmuyor. Eğer Türkiye bu kadar büyük çaba sarf etmemiş olsaydı, belki de dünya bugün bu kadar rahat olmayacaktı. Türkiye'nin siyasetinden dolayı dünya kamuoyu ve bazı odaklar bu konuda çok rahat. Bu karar tasarısıyla Türkiye'ye maddi manevi anlamda desteğin olması gerektiğini, bunun uluslararası vicdanın ve hukukun sorunu olduğunu söyledik. Milletvekillerinin bu konuya kayıtsız kalmadığını gördüm. Tasarının oy birliğiyle geçmesi bunun açık bir göstergesi” dedi.

 

Türkiye güçlendikçe uluslar arası camiadaki gücü artar

Emin Önen, Türkiye güçlendikçe uluslararası etkinliklerdeki ve uluslararası camiadaki gücü ve etkinliğinin arttığına dikkati çekti.

Siyasetçilerin yanı sıra bürokratların, sivil toplum kuruluşlarının iyi noktalara geldiğini dile getiren Önen, “Kendi tezlerimizi savunabilmek adına, Türkiye'nin aldığı pozisyon önemli. Kabul edilen İstanbul Deklarasyonunun içinde Türkiye'nin de önemli tezleri olduğunu, bunların başında Suriye'nin geldiğini ifade ettik. Karar tasarısıyla Türkiye'ye maddi manevi anlamda desteğin olması gerektiğini, bunun uluslararası vicdan ve hukukun sorunu olduğunu söyledik. Tasarının oy birliğiyle geçmesi bunun açık bir göstergesi” dedi.

 

Başkan Krivokapic’ten birlik çağrısı

Önen; AGİT Başkanlığı görevine seçilen Ranko Krivokapic’in de; yaptığı konuşmasında, verilen desteğe teşekkür ederek, Karadağ'ın medeniyetlere ev sahipliği yapmış küçük bir ülke olduğunu belirtmiş ve ‘Parlamenterler olarak ormanı bir bütün olarak görmeliyiz, ağaçlar arasında kaybolmamalıyız. Parlamenterler olarak öncelikle geleceği kurtaracak yolların inşası için seçiliyoruz’ diyerek dünya insanları için birlikte çalışmak gerektiğini söylemek istediğini belirttiğini söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Ak Partili Gençlerden Vali Tuna’ya Ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com