Advert
Advert
Advert

AGİED’TEN BİRLİK VE BERABERLİK ÇAĞRISI

AGİED 2012 yılı Değerlendirme ve istişare toplantısı Kışla ocak başında gerçekleştirildi.

AGİED’TEN BİRLİK VE BERABERLİK ÇAĞRISI
AGİED’TEN BİRLİK VE BERABERLİK ÇAĞRISI2013 Yılının ilk geniş katılımlı STK toplantısının ev sahipliğini yapan AGİED Başkanı Mehmet İNAT; toplantıda hazır bulunan ANİYAD, ŞUKAD, EVET, TOBB kadın Girişimciler Kurulu, Ortak Payda Derneği, AB Sürecinde Şanlıurfa’yı Tanıtma Derneği Gazete Yazarları Derneği, Olay Gazetesi Fikir Kulübü üyelerine Derneklerin başkanlarına hitaben yaptığı konuşmada; Şanlıurfa’mızda insan ve ortak fayda odaklı hizmeti kendisine prensip edinen tüm Kurum ve Kuruluşlara STK’lara ve bireylere ‘Gelin Birlik olalım’ Beraber hareket edelim, toplum yararına işler yapmak için ortak akıl ile bir araya gelelim. Yanı başımızda Suriye’de gerçekleşen Savaşı örnek alarak tüm farklılıkları bir desen gibi yansıtan Şanlıurfa’mızda huzur, kardeşlik, barış ve kalkınma için el ele verelim, dedi.
Biz AGİED olarak 73 üyeye ulaştığımız 2012 yılında, Sivil Toplum Kuruluşları, Karacadağ Kalkınma Ajansı, KOSGEB ve Ticaret Sanayi Odamızla toplam 360 Kişiye Girişimcilik Eğitimi Verdik. Bu vesile Şanlıurfa’mızda 68 yeni yeri açıldı. Toplam 260 civarında kişinin istihdamı sağlandı. Ümit ediyorum ki bu tür çalışmalar için bir farkındalık oluşur. Şeklinde konuştu.
Toplantıda STK Başkanları yaptıkları kısa konuşmalarında derneklerinin faaliyetlerini anlattılar. Tüm konuşmacılar birlik beraberlik konusundaki çağrıyı yineleyip,2013 yılın Şanlıurfa’mıza Ülkemize İslam Âlemine huzur barış, kardeşlik sağlık getirmesi temennisinde bulundular.
AGİED’İN 1 Yaş pastasının kesilmesinin ardından katılımcılar tarafından gayet verimli geçtiği vurgulanan toplantı sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik