Advert
Advert
Advert

AGD den vefa ve onur

AGD den vefa ve onur
AGD den vefa ve onur

Şanlıurfa – Şanlıurfa Anadolu Gençlik ve Spor Kulübü, Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı İlyas Tongüç’ün de katılımıyla muhteşem bir gece düzenledi. Vefa ve Onur Gecesi adıyla düzenlenen gecede altmış kişiye plaket verildi.

Sunuculuğunu Ahmet Özdemir’in yaptığı VEFA ve Onur Gecesi’nde Şanlıurfa Sporunun eski isimlerinin onurlandırıldığı gece büyük takdir kazandı. Mutlu Yılmaz, Reşit Köylü, Ahmet Çelik, Nedim Çavcı, Durğan Özer, Recep Kutluay, Nihat Çakır, İhsan Karabulut, Cemal Sabuncu, Behzat koç, Mustafa Yardımcı, Durak Türkmen, İbrahim Halil Atgüden, Uğur Akyüz, Mehmet Balık, Mehmet Kılıç, Musa Eyyüboğlu, Aslan Doğan gibi Şanlıurfa’nın eski kaptan ve sporcuları plaketlerini aldılar. Kaptan ve sporcular, yirmi beş, otuz yıldan sonra hatırlanmalarının kendilerini çok mutlu ettiğini ve bu organizasyon için Anadolu Gençlik ve Spor Kulübü’ne teşekkür ettiklerini dile getirdiler.

 

İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra açılış konuşmasını yapan Anadolu Gençlik ve Spor Kulübü Genel Koordinatörü Sait Akdağ Gecemizin isminin “vefa ve onur” koyulmasındaki yegâne düşüncemiz, mutlu etki mutlu olasın, vefa göster ki vefa bulasın anlayışıdır, bu gece herkesin mutlu olacağı ve kardeşlik duygularının en doruğa çıkacağı bir zaman dilimi olacaktır. Bu gecede tüm Spor birliklerini kendimize kardeş ve yoldaş olarak seçtik dedi.

 

Anadolu Gençlik ve Spor Kulübü çalışmalarına değinen Akdağ, Biz iman varsa imkân vardır anlayışıyla Bismillah diyerek 2003 yılında spor kulübümüzün çalışmalarına başladık. Daha önceleri kulübümüzde yalnız futbol branşı var iken şu anda on üç branşımız bulunmaktadır. Fiilen devam eden branşlarımız, Karate, Futbol, Basketbol ve Bilek güreşidir.

 

Bu güne kadar olan başarılarımız; Futbolda üç kez şampiyon olmuş ve futbol takımımız süper amatör kümeye çıkma başarısı göstermiş ve bu ligde devam ediyoruz. A Genç Takımımız bir kez namaglup şampiyon olmuş ve bir kez de play of’a çıkma başarısı göstermiştir.

 

Basketbolda dört kez şampiyon olduk. Şanlıurfa’yı bölgeler arası şampiyona da dört kez temsil ettik. Karate de şimdiye kadar on beş madalya aldık. Bilek güreşinde yirmi madalya aldık. Bunların birçoğu Türkiye şampiyonluğudur. En başarılı branşımız olup Kanada da yapılan dünya Bilek Güreşi Şampiyonasında Dünya ikinciliği ve Avrupa’da yapılan şampiyonada, Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da Avrupa şampiyonluğunu yakaladık dedi. Bütün katılımcılara ve Anadolu Gençlik Derneği camiasına teşekkür eden Akdağ, vefat eden bütün eski sporcuları da tek tek sayarak Allah’tan rahmet diledi.

 

Onur ve Vefa gecesinde konuşan Anadolu Gençlik Derneği Şanlıurfa Şube Başkanı Fuat Keşküş, gençlerimizin kötü alışkanlıklardan kurtulabilmesi için bu gibi faaliyetleri canı gönülden desteklediklerini, bir gencin kurtulmasına vesile olmaları halinde bunun kendilerini mutlu ettiğini dile getirdi. Geceyi düzenleyen ve emeği geçen herkese teşekkür ettiğini söyleyen Keşküş, yediden yetmişe bütün sporcuları bir araya getirdikleri için Şanlıurfa Anadolu Gençlik ve Spor Kulübü başkanı Ali Uluyardımcı’ya teşekkür etti.

 

Programın asıl konuşmacısı ve şeref konuğu olarak kürsüye gelen Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı İlyas Tongüç, kulüp yöneticilerine ve emeği geçenlere teşekkür etti. Spor yapmanın önemli olduğu fakat bunu yaparken sporcuların manevi yönlerinin de tamamlanması gerektiğini dile getiren Tongüç, resmi rakamlara göre sigara ve alkol kullanım yaşının on yaşına kadar düştüğünü söyledi.

 

Kendisinin de uzun yıllar spor yaptığını, hocalarını hala unutmadığını ve her gördüğü yerde saygı gösterdiğini dile getiren Tongüç, asıl gücümüzün milli ve manevi değerlerine bağlı gençlerimiz olduğunu söyledi. Genç denilince akla onbeş, yirmibeş yaşları arası insanların geldiği ama kendilerinin davası için koşturan herkesi genç olarak addettiklerini söyledi.

 

Tongüç, Şanlıurfa Sporunun on sekiz sembol ismine, Şanlıurfa Spor Kulüp Başkanı Habip Arslan’a, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Temel Büyükbudak’a, Gençlik Spor İl Müdürü Hakan Altuğ’a plaketlerini verdi.

 

Ayrıca Anadolu Gençlik ve Spor Kulübü Karate Antrenörü Ahmet Küçük, Eski Futbol Antrenörü İmam Bakır Unkur, Eski Kaptan Abdullah Durmuş, Amatör Küme Futbol Takım Antrenörü Hamit Karabıyık, U-19 A Gençler Futbol Takım Antrenörü Murat Tokucu, U-19 A Gençler Futbol takım kaptanı Eyüp Alci ve Bilek Güreşi Avrupa Şampiyonu Mehmet Ali Üzül, Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı İlyas Tongüç’ten plaketlerini aldılar.

Program Toplu Fotoğraf çekiminden sonra sona erdi

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu