Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Afganistan'da Risale-i Nur Eğitim Merkezi Açıldı

Afganistan'da Risale-i Nur Eğitim Merkezi Açıldı

Hayrat Vakfı, Afganistan'ın Başkent'i Kabil'de 'Risale-i Nur Eğitim Merkezi' açtı.

Giriş Tarihi: 18 Ekim 2015 Pazar 12:20
Afganistan'da Risale-i Nur Eğitim Merkezi Açıldı

Yıllardır Türkiye'de kendi merkezlerinde, Afganistan'dan gelen öğrencilere ev sahipliği yapan Hayrat Vakfı, Afgan halkının yoğun ilgisine karşılık verip Kabil'de Risale-i Nur Eğitim Merkezi açtı.

Kabil'in Bazar-ı Karte mıntıkasında açılan merkezde 50 üniversite öğrencisi yatılı olarak eğitim alacak. Bununla birlikte farklı üniversitelerde okuyan binlerce öğrenci dışarıdan programları takip etmek sureti ile merkezin imkânlarından faydalanabilecek.

Merkezde üniversite öğrencilerinin akademik başarılarına yönelik programlar ile birlikte; Kur’an-ı Kerim Dersi, Tecvit Dersi, haftalık Riyâzu’s Salihin Şerhi, Risale-i Nur, Tefsir Dersleri, Akide Dersleri, Tefsir Okumaları, Haftalık Seminerler, Aylık Akademik Paneller, Farsça ve Türkçe Dersleri gibi programlar yapılacaktır.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com