Advert
Advert
Advert

Afgan Heyeti Şanlıurfa’da

Şanlıurfa Vali Vekili Ramazan Seçilmiş, Afganistan Sar-ı Pul Vilayeti Valisi Abdül Cebbar Hakbin ve beraberindeki heyet onuruna Harran Otel’de verilen kahvaltıda misafirleriyle bir araya geldi.

Afgan Heyeti Şanlıurfa’da
Afgan Heyeti Şanlıurfa’da


İçişleri Bakanlığı bünyesinde yurtdışındaki mülki idare amirlerini eğitmeye yönelik olarak başlatılan “Afganistan İslam Devleti Sar-ı Pul Vilayeti İdari Yapısının Güçlendirilmesi Projesi”nin 2. aşamasını gerçekleştirmek amacıyla Şanlıurfa’ya yapılan resmi gezideki heyette Vali Abdül Cebbar Hakbin’in yanı sıra; 6 Kaymakam, 11 üst düzey yönetici ve 2 tercüman yer aldı.
Vali Vekili Seçilmiş, Türk Mülki İdare Sistemini yakından tanımak ve kamu yönetimi ve güvenlik uygulamalarını yerinde görmek amacıyla 18-28 Aralık 2013 tarihlerinde sürdürülen gezi kapsamında Şanlıurfa’ya da gelen heyetle yaptığı görüşmelerde iki ülke arasındaki iyi ilişkilerden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Vali Vekili Seçilmiş, akşam saatlerinde ise misafir heyetle program dâhilinde düzenlenen sıra gecesinde bir araya geldi. Vali Vekili Seçilmiş tarafından Şanlıurfa gezisi anısına heyete başkanlık eden Sar-ı Pul Vilayeti Valisi Abdül Cebbar Hakbin’e Şanlıurfa’ya özgü kahve takımı hediye edildi. Sar-ı Pul Vilayeti Valisi Abdül Cebbar Hakbin tarafından ise Şanlıurfa Vali Vekili Ramazan Seçilmiş’e Afgan geleneksel kıyafetleri hediye edildi.
Yurt içindeki ziyaretleri kapsamında Mardin’den Şanlıurfa’ya gelen heyet, ziyaretlerini sürdürmek üzere sabah saatlerinde de Şanlıurfa’dan Gaziantep’e doğru hareket etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
 Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!
Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!