Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Afgan Heyeti Şanlıurfa’da

Afgan Heyeti Şanlıurfa’da

Şanlıurfa Vali Vekili Ramazan Seçilmiş, Afganistan Sar-ı Pul Vilayeti Valisi Abdül Cebbar Hakbin ve beraberindeki heyet onuruna Harran Otel’de verilen kahvaltıda misafirleriyle bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 23 Aralık 2013 Pazartesi 19:31
Afgan Heyeti Şanlıurfa’da


İçişleri Bakanlığı bünyesinde yurtdışındaki mülki idare amirlerini eğitmeye yönelik olarak başlatılan “Afganistan İslam Devleti Sar-ı Pul Vilayeti İdari Yapısının Güçlendirilmesi Projesi”nin 2. aşamasını gerçekleştirmek amacıyla Şanlıurfa’ya yapılan resmi gezideki heyette Vali Abdül Cebbar Hakbin’in yanı sıra; 6 Kaymakam, 11 üst düzey yönetici ve 2 tercüman yer aldı.
Vali Vekili Seçilmiş, Türk Mülki İdare Sistemini yakından tanımak ve kamu yönetimi ve güvenlik uygulamalarını yerinde görmek amacıyla 18-28 Aralık 2013 tarihlerinde sürdürülen gezi kapsamında Şanlıurfa’ya da gelen heyetle yaptığı görüşmelerde iki ülke arasındaki iyi ilişkilerden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Vali Vekili Seçilmiş, akşam saatlerinde ise misafir heyetle program dâhilinde düzenlenen sıra gecesinde bir araya geldi. Vali Vekili Seçilmiş tarafından Şanlıurfa gezisi anısına heyete başkanlık eden Sar-ı Pul Vilayeti Valisi Abdül Cebbar Hakbin’e Şanlıurfa’ya özgü kahve takımı hediye edildi. Sar-ı Pul Vilayeti Valisi Abdül Cebbar Hakbin tarafından ise Şanlıurfa Vali Vekili Ramazan Seçilmiş’e Afgan geleneksel kıyafetleri hediye edildi.
Yurt içindeki ziyaretleri kapsamında Mardin’den Şanlıurfa’ya gelen heyet, ziyaretlerini sürdürmek üzere sabah saatlerinde de Şanlıurfa’dan Gaziantep’e doğru hareket etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com