Advert
Advert
Advert

AFAD Van'da açık hava sergisi düzenledi

VAN - Van İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü 1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla açık hava sergisi düzenledi.

AFAD Van'da açık hava sergisi düzenledi
AFAD Van'da açık hava sergisi düzenledi

AFAD, Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) yerleşkesinde Merkezi Yemekhane önünde açtığı açık hava sergisinde, her türlü arama kurtarma araçlarını tanıttı.

Açık hava sergisine YYÜ öğrencileri yoğun bir ilgi gösterirken stantlarda görev alan personeller, öğrencilere arama kurtarma araçlarını detaylı bir şekilde tanıttı.

Özellikle Van’da 2011 yılında meydana gelen depremle ilgili fotoğrafların sergilendiği sergi, öğrencilerin dikkatini çekti.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Van İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Osman Uçar, kurdukları açık hava sergisinde temel amaçlarının, birinci deprem kuşağı üzerinde yer alan Van ilinin halkını, deprem konusunda bilinçlendirmek olduğu söylendi.

“İbret alınması adına böyle bir sergi düzenledik”

2011 yılında Van’da meydana gelen depremde ödenen ağır zayiatlara değinen Uçar, tekrar aynı sıkıntıların yaşanmaması ve ibret alınması adına böyle bir sergi düzenlediklerini vurguladı.

Uçar, “Bilindiği gibi her yıl 28 Şubat’ta Sivil Savunma, 1-7 Mart arasında ise deprem etkinliklerini düzenlemekteyiz. Bizler de Van İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü olarak,  Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde bir sergi düzenledik. Bu sergide deprem haftası münasebetiyle 2011 yılında Van’da meydana gelen depreme ait fotoğraflar sergilemekteyiz. Bununla beraber dağcılık malzemeleri, araçlarımızda arama ve kurtarmayla ilgili tüm araç ve gereçlerimizi sergiledik. Bu noktada vatandaşlarımız alet ekipmanlarını tanıtmak ve resim sergisinde depremde ne kadar büyük zayiat, facia yaşandığını ve bu tür sıkıntıların tekrar yaşanmaması ve ibret alınması adına böyle bir sergi düzenledik. Bu vesileyle buna benzer musibetlerin tekrar yaşanmamasını temenni ederim.” dedi.  (Yılmaz Sönmez- İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!