Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya AFAD Irak'a 244 TIR'lık yardım ulaştırdı

AFAD Irak'a 244 TIR'lık yardım ulaştırdı

AFAD tarafından şu ana kadar 244 TIR'lık insani yardımın Irak'a ulaştırıldığı bildirildi.

Giriş Tarihi: 16 Eylül 2014 Salı 17:24
AFAD Irak'a 244 TIR'lık yardım ulaştırdı

 Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından şu ana kadar 244 TIR’lık insani yardımın Irak’a ulaştırıldığı bildirildi.

Yardımlarla ilgili AFAD tarafından yapılan açıklamada, Irak’ta karışıklıkların ortaya çıkmasından 48 saat sonra bölgeye yardım gönderilmeye başlandığı kaydedildi. Irak’ta yaşanan karışıklık sonrası Türkmenler için 11 Haziran’dan bu yana bölgeye AFAD koordinasyonunda insani yardım gönderilmeye başlandığı belirtilen açıklamada; “Yaşanan insani krizde yerinden edilmiş insanların ihtiyaçlarını karşılamak için bugüne kadar bölgeye AFAD koordinasyonunda gönderilen 244 TIR’lık insani yardıma ek olarak 6 TIR’dan oluşan insani yardım filosu 16 Eylül'de Erzurum’dan Irak’a uğurlanıyor. Böylece AFAD koordinasyonuyla Türkiye’den Irak’a gönderilen yardım TIR’ı sayısı 250’ye ulaşacak.”denildi.

AFAD tarafından yola çıkarılacak 6 TIR’lık insani yardım filosunda bulunan insani yardımlar hakkında bilginin de yer aldığı açıklamada, “TIR’lar 2 bin 400 gıda kolisi, 2 bin 400 paket un, 2 bin 400 hijyen kolisi, 27 bin 500 giyim eşyasını Irak’ta yerinden edilmiş Türkmenlere ulaştıracak. Yaklaşık 25 bin kişinin beslenme ihtiyacını karşılayacak gıda kolileri; temel besin maddeleri, kuru gıda ve kahvaltılık yiyeceklerden oluşuyor. En az 12 bin 500 insanın temizlik ihtiyaçlarını karşılayacak olan hijyen kolileri ise kişisel temizlik malzemelerinden meydana geliyor. Türkmenlerin giyim ihtiyaçları için ise ayakkabıdan pardösüye, eldivenden kazağa 27 bin 500 parça kıyafet Irak’a gönderiliyor.”ifadelerine yer verildi. (İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com