Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Adliyeye fahişe getirmişler

Adliyeye fahişe getirmişler

Giriş Tarihi: 15 Aralık 2010 Çarşamba 12:34
Adliyeye fahişe getirmişler

Adliyeye fahişe getirmişler

HSYK tarafından dün görevden alınarak özel yetkileri kaldırılan İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Zafer Başkurt ve 14. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Erkan Canak hakkında şok iddia... Adalet Bakanlığı Müfettişlerinin hazırladığı raporda, Başkurt ve Canakın, bir uyuşturucu davasında lehte karar almaları karşılığında kendilerine rüşvet olarak hayat kadınları sunulduğu ve 2 hakimin bir otel odasında birlikte oldukları fahişeleri adliye binasına da getirdikleri iddia ediliyor.

HSYK tarafından dün görevden alınarak özel yetkileri kaldırılan İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Zafer Başkurt ve 14. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Erkan Canak hakkında şok iddialar ortaya atıldı. Adalet Bakanlığı Müfettişlerinin hazırladığı raporda; 
Mahkeme Başkanları Erkan Canak ve Zafer Başkurtun Ergenekon ve Balyoz davalarını sabote planında yer aldıkları; fuhuş, uyuşturucu ve rüşvete adlarının karıştığı gibi çok ciddi iddialara yer verildi.

BALYOZ VE ERGENEKONA MÜDAHALE 
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından görevden alınan İstanbul Özel Yetkili 10. ve 14. Ağır Ceza Mahkemelerinin başkanları Zafer Başkurt ve Erkan Canakın uzunca bir süredir takip edildiği, her iki mahkeme başkanının da Ergenekon sanıkları ile irtibatlı olduğu ifade ediliyor. Başkurt ve Canakın süren soruşturmalara müdahale etmek için yapılan planda yer aldığı, teknik takiplerde davaların sabotesi için görüşüldüğü, görüşmelerin Kadir Özbek ve CHPli Seyfi Oktay arasında yapıldığı, mahkeme başkanlarının Balyoz ve Ergenekon sanıkları ile ilgili lehte karar vermek üzere etkilendiği belirtiliyor. Adalet Bakanlığı müfettişlerinin hazırladığı dosyada ‘yargıyı etkilemeye teşebbüs soruşturması kapsamında yasal teknik takip kayıtlarında durumun açıkça görüldüğü ifade ediliyor.


ADLİYEYE FAHİŞE GETİRDİKLERİ İDDİA EDİLDİ
Haklarındaki soruşturmalar yüzünden özel yetkileri alınan Zafer Başkurt ve Erkan Canakın başını çok ağrıtacak bir başka iddiaya göre; emniyetin yürüttüğü bir uyuşturucu operasyonu Başkurt ve Canaka uzanıyor. Erkan Canakın baktığı uyuşturucu davasında sanıkların lehine karar verilmesi karşılığında rüşvet alındığı çetenin, Canak adına Siwiss Otelde bir oda tuttuğu, 10. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Zafer Başkurt ve Erkan Canakın burada hayat kadınları ile birlikte olduğu ifade ediliyor. HSYKya gönderilen raporlara göre; iki mahkeme başkanının hayat kadınlarını mesai bitiminden sonra Beşiktaş Adliyesine dahi getirdiği iddia ediliyor. Adliyede görev yapan muhabirlerin dahi bu duruma şahit olduğu belirtilirken, bu durum ile ilgili kamera kayıtları ve ziyaretçi defterlerinin istendiği vurgulanıyor.
TEKNİK TAKİBE TAKILDILAR
Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz tarafından, eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay ile bir grup avukat hakkında yürütülen ‘Adil yargılamayı etkileme soruşturması kapsamında bazı mahkeme başkanları da teknik takibe takılmıştı. Eski Adalet Bakanı Oktay ile bazı avukatların Ergenekon davalarına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Köksal Şengün, İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Zafer Başkurt ve İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Erkan Canak ile görüştüklerinin teknik takibe takıldıkları öne sürülmüştü. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Erkan Canak, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dinkin öldürülmesi, Almanyadan iade edilen Metin Kaplan ve “Dost Tarikatı” lideri İhsan Güven ve eşinin öldürülmesine ilişkin davaların yargılamalarını yapmıştı. İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Zafer Başkurt ise, 15-20 Kasım 2003te İstanbula yapılan bombalı eylemlere ilişkin görülen El Kaide davası, uyuşturucu kaçakçısı olduğu öne sürülen Urfi Çetinkayanın yargılandığı “Son Tango” davası, çete lideri olduğu iddia edilen Kürşat Yılmaz, İbrahim Tatlıses, Tuğba Özay gibi ünlü isimlerin yargılandığı “Toprak” operasyonu davasına bakmıştı. 

ZAFER ARACILIĞI İLE CANAKA TEHDİT
Ergenekonda yargıyı etkilemekle suçlanan ve gözaltına alındıktan sonra tutuklanan avukatlardan Kudbettin Avcının teknik takiplerde İstanbul 14.Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Erkan Canakı açıktan tehdit ettiği ortaya çıkmıştı. Avcı, hakime, istediği tahliye kararının verilmemesi halinde iftira atacağını anlatmıştı.

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesine son olarak, 16 Aralık Perşembe günü (yarın) görülecek olan “Balyoz” davası gönderilmişti. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Erkan Canak, operasyonda tutuklanan avukat Ali Hadi Emre ile yaptığı görüşmede, operasyon sonrası tutuklanan Kudbettin Avcının kendisini nasıl tehdit ettiğini şu sözlerle anlatıyordu: Kudbettin beni ikide bir tehdit edip duruyor ya. Ya ne bileyim işte o hadiseden dolayı yok efendim işte bunu tahliye edeceksin, etmezsen seni müfettişe şikayet ederim. İftira ederim. Zafer Beye söylemiş. O da geldi bana söyledi. Moralim bozuluyor ya. Ya ben de anlamıyorum ki. Yok efendim işte seni şikayet edeceğim. Yok şunu yapacağım. Ben de yatarım. Sen de yat. Bizim Zafer başkana söylüyor. O da gelip bana söylüyor. Ya bu kafayı mı yemiş? Böyle tehditle bir şey mi istiyor? 

BAŞKURT GEBZE, CANAK SAKARYADA
HSYKnın özel yetkilerini kaldırdığı İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Zafer Başkurt Gebzede, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Erkan Canak da Sakaryada geçici yetkiyle görevlendirildi.

MURAT ALAN / AKİT

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com