Reklamı Geç
Advert
Advert

Adli Tıp Kurumu Temmuz’da Açılıyor VİDEO

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar, Şanlıurfa'da Adli Tıp Kurumu Temmuz ayında açılacağını belirtti.

Adli Tıp Kurumu Temmuz’da Açılıyor VİDEO
Adli Tıp Kurumu Temmuz’da Açılıyor VİDEO

AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez, İl Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Verem Savaş Dispanseri merkezinde tadilatı süren Adli Tıp Kurumu Şube Müdürlüğünü inceleyen Milletvekili Mahmut Kaçar yetkililerden bilgi aldı.

 

Şanlıurfa'da otopsi merkezi olmamasından dolayı özellikle şüpheli ölümlerden dolayı yakınlarının çektiği acının yanında cenazenin Adana veya farklı bir ile gönderildiğine dikkat çekti. Seçim sürecinde Adli Tıp Kurumunu Şanlıurfa'da kuracaklarını hatırlatan Mahmut Kaçar; “Bilindiği gibi Şanlıurfa’da Adli Tıp Kurumu Şube Müdürlüğü bulunmamaktadır. Bundan dolayı Şanlıurfa’da bir çok cenazemiz imkanlar ölçüsünde Şanlıurfa’da, ancak teknik imkanlar söz konusu olduğunda başta Adana olmak üzere çevre illere sevk ediliyor. Milletvekili arkadaşlarımızla birlikte Adli Tıp Kurumunun Şanlıurfa’da kurulması için önemli çalışmalar yaptık. Şuanda Şanlıurfa’da Adli Tıp Kurumu Şube Müdürlüğünün kurulması onayı çıktı. Fiziki mekan problemimiz vardı. Verem Savaş Dispanseri merkezi olarak kullandığımız alanın Adli Tıp Kumuna devri gerçekleşti. Şuan tadilat çalışmaları sürüyor. Haziran ayı sonlarına doğru teslim edilecek diye planlanıyor. İnşallah Temmuz ayı itibarı ile Adli Tıp Kurumu Şube Müdürlüğünü açmış olacağız” dedi.

 

Şanlıurfa’da Adli Tıp Kurumunu Başkanlığının da kurulacağını ifade eden Kaçar; “Burası Şanlıurfalı hemşehrilerimize cenazelerinin çevre illere gönderilmesini önlemeye yönelik olarak 3-4 yıllığına hizmet verecek bir mekandır. Ancak şunu özelikle ifade edeyim, burası tamamen geçici bir yer. Uzun vadede Şanlıurfa’nın ihtiyacını karşılayacak bir yer değil. Biz nihai olarak yapılacak olan 1700 yataklı şehir hastanesinde bölgeye hitap edecek Adli Tıp Kurumu Başkanlığını kuracağız. Bununla alakalı alt yapı çalışmaları tamamlandı. Şehir Hastanesi bölgesinde Adli Tıp Kurumu Başkanlığının kurulması ile birlikte vatandaş olarak en iyi hizmeti almış olacağız. Adli Tıp Kurumu çok önemli bir kurumumuzdur. Kurumuzun hizmet vermesiyle birlikte bir yanda yakınlarımızı kaybetmenin acısını yaşarken diğer tarafta ise cenazemizi başka ilere gönderilme dönemi kapanmış olacak. Burada emeği geçen Adli Tıp Kurumu Başkanımız, uzmanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.


www.balikligol.com

VİDEO

Adli Top Kurumu şanlıurfa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Urfa'da Yapılan Ödüllü Yol Bisikleti Yarışı tamamlandı
Urfa'da Yapılan Ödüllü Yol Bisikleti Yarışı tamamlandı
KHK ile Urfa'da ihraç 57 kişi ihraç edildi- İşte tam listesi
KHK ile Urfa'da ihraç 57 kişi ihraç edildi- İşte tam listesi