Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa GAP Adıyaman’da Şanlıurfa Öğrencilerinin Başarısı Göz Doldurdu

Adıyaman’da Şanlıurfa Öğrencilerinin Başarısı Göz Doldurdu

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Adıyaman Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Penceremden Düşler’ adlı resim şiir ve öykü yarışmasının ödülleri dağıtıldı.

Giriş Tarihi: 23 Mayıs 2012 Çarşamba 22:45
Adıyaman’da Şanlıurfa Öğrencilerinin Başarısı Göz Doldurdu
TPAO’nun kuruluşunun 57. yıl dönümü nedeniyle bu yıl 4. sü düzenlenen yarışmaya Diyarbakır, Şanlıurfa, Malatya, Kahramanmaraş ve Adıyaman’dan çok sayıda yarışmacı katıldı. Bölgesel olarak düzenlenen yarışmalar ilköğretim ikinci kademe, ortaöğretim ve büyükler kategorisinde gerçekleştirildi. Değerlendirme komisyonu tarafından yapılan değerlendirmelerin sonunda ödül töreni düzenlendi. TPAO Bölge Müdürlüğü salonunda gerçekleştirilen ödül törenine Adıyaman Valisi Ramazan Sodan, TPAO Genel Müdürü Mehmet Uysal, Adıyaman Jandarma Garnizon Komutanı Albay Yusuf Yalçın, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü, TPAO Bölge Müdür Yardımcısı Yurdal Öztaş, Şanlıurfa Vali Yardımcısı Erdoğan Kanyılmaz, Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürü Ahmet Pala, TPAO Adıyaman Bölge Müdürü Halil Murat Demir ve değişik il ve ilçelerden çok sayıda gelen misafirler katıldı.

Adıyaman Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin müziği eşliğinde yenilen yemeğin ardından programın açılış konuşmasını TPAO Adıyaman Bölge Müdürü Halil Murat Demir yaptı. Halil Murat Demir, TPAO’nun hakkında bilgilendirme yaparak, “Bu yarışmanın temel amacı, 1954 yılından beri faaliyet gösteren bölge insanı ile diyalogları olan ve onların yardım ve destekleriyle faaliyetlerini aksatmadan yürütülen TPAO ile yöre insanlarını farklı platformda buluşturarak sevgi bağlarını kuvvetlendirmek ve bölgemizin kültürel gelişimine katkıda bulunmaktır” dedi.

Vali Ramazan Sodan ise, TPAO’nun ülke ve ülke dışında petrol ve doğal gaz arama faaliyetleriyle göz doldurduğunu ve milli servetimizi insanların hizmetine sunduğunu belirterek, bu çalışmaların yanında sosyal ve kültürel etkinliklere de ev sahipliği yaptığını vurguladı.

TPAO Genel Müdürü Mehmet Uysal, TPAO’nun ülke genelinde çeşitli etkinlikler düzenlediğini fakat bu etkinlik kadar anlamlı olmadığının altını çizerek, “Bir çok etkinlikte bulundum ama bu kadar duygulandığımı ve gururlandığımı hatırlamıyorum. Okunan şiirleri dinlediğimde göz yaşlarımı tutamadım. İlk kez bir yarışma beni bu kadar etkiledi. Bu ülkede bilim insanına ihtiyaç duyulduğu kadar sanat insanına da ihtiyaç vardır. Bizlerde bu sanat insanlarının ortaya çıkmasına vesile olmaktan dolayı çok mutluyuz. TPAO yer altındaki zenginlikleri gün yüzüne çıkartırken, gün yüzündeki bu tür zenginliklerimizi de ön plana çıkartıyor” diye konuştu.

Konuşmaların ardından şiir, resim ve öykü yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri verildi. Birincilere 3 cumhuriyet altını, ikincilere iki cumhuriyet altını, üçüncüye bir cumhuriyet altını ve plaketler verildi.

Şiir dalında ilköğretim öğrencileri arasında yapılan yarışma sonunda; ilimiz Şanlıurfa Viranşehir İlçesi Mustafa Kemal İlköğretim Okulundan Şerife Aytimur’ un şiiri 1.lik elde ederken, İbrahim Tatlıses İlköğretim Okulundan Ömer Faruk Şişli 2. liği Liseler arasında ise 2. liği Merkez Kız İmam-Hatip Lisesinden Sedanur Babacan elde etti.

Öykü alanında İsmail Nazif Bayraktar Kız Meslek Lisesinden Mihriban Cesur 2.lik,Birecik Ayranlı İlköğretim okulundan İsmail Karaca mansiyon ödülünü aldı.


Resim dalında da Merkez İlköğretim Oklundan Funda Beyazkurt 1.liği elde ederek ilimizin okulları rekor düzeyde ödülleri kaptılar.

Yarışmaya ilimiz Şanlıurfa’dan çok sayıda eser katılması ve yarışmada 6 okulumuzun derece elde etmesi,Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yarışmaya ilgisi ve yarışmaya desteği  nedeniyle TPAO Genel Müdürü Mehmet Uysal tarafından İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Pala’ya teşekkür plaketi takdim edildi.

Duygularını aldığımız İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Pala, “İşi petrol arama ve üretme olan böyle Milli bir şirketimizin eğitime katkı sağlayarak geleceğin şair,yazar ve ressamlarını keşfetme adına hayırlara imza etmesi bizi memnun etmiştir.Bugün burada gördüğüm manzara karşısında çok etkilendim Adıyaman ilimizin salonunda çevre illerden gelen misafirlerin huzurunda ve hepimizi duygulandıran şiirin Viranşehir ilçemizin okulunda okuyan öğrencimiz Şerife Aytimur’ a ait olduğunu duyunca daha da sevindim, gurur duydum. Nabi’nin memleketinden yine Nabi’ler yetişecektir. Umutluyum, Pırlanta gibi gençlerimiz var, okuyacaklar, sonra yazacaklar. Bundan dolayı bu etkinliği düzenleyen TPAO Adıyaman Bölge Müdürlüğüne, katılan tüm okullarımıza, derece elde eden öğrencilerimize, öğretmenlerimize,velilerimize teşekkür ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum.”dedi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com