Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa GAP ADIYAMAN 112 ACİL'E AMBULANS TAKVİYESİ

ADIYAMAN 112 ACİL'E AMBULANS TAKVİYESİ

Giriş Tarihi: 4 Şubat 2010 Perşembe 21:58
ADIYAMAN 112 ACİL'E AMBULANS TAKVİYESİ

         Sağlık Bakanlığınca 30 ile Ulusal Medikal Kurtarma Araçları tahsis edildiğini ve bu illerden birinin de Adıyaman olduğunu belirten İl Sağlık Müdürü Dr. M. Emin Taş, "bu araçların özellikleri içeride tam donanımlı teçhizatı ile kurtarma ekiplerinin çalışmasını kolaylaştıracak aletler ile tıbbi malzemeler donanımlı bir şekilde bu araca yerleştirilmiş olup, bu da ilimiz için büyük bir kazançtır" dedi.  

Hükümet Konağı önünde düzenlenen Ambulans dağıtım törenin de konuşan Adıyaman Valisi Ramazan Sodan, "Sağlık Bakanlığınca ilimize gönderilen Ambulansların hizmete girmesiyle birlikte sağlık hizmetlerinin daha etkin bir şekilde sağlanacağını belirterek, resmi işlemleri tamamlanarak hizmete dâhil edilecek bu araçların toplam maliyetinin 308 Bin TL olduğunu, bu araçlarla birlikte 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde daha verimli bir hizmet sunumu yapılacaktır. İl genelinde toplam 12 adet 112 Acil İstasyonumuz aktif olup, yeterli sayıda ambulansımız görev yapmaktadır" dedi.

Vatandaşa en iyi sağlık hizmetini sunmak için çalıştıklarını kaydeden Vali Ramazan Sodan, insan sağlığının çok önemli olduğunu belirterek, "her şeyin başı sağlıktır. Sağlık olmadan hiçbir yatırımın değeri yoktur" dedi.   

Konuşmaların ardından Adıyaman Valisi Ramazan Sodan ve İl Sağlık Müdürü Dr. M. Emin Taş yeni ambulansların anahtarını görevli personele teslim ederek, ambulanslar sirenlerini çalıp, görev bölgelerine hareket etti. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com