Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Adil Gürün CHPye yaptığı seçim anketi

Adil Gürün CHPye yaptığı seçim anketi

Giriş Tarihi: 17 Aralık 2010 Cuma 12:39
Adil Gürün CHPye yaptığı seçim anketi

Adil Gürün CHPye yaptığı seçim anketi

CHP 2011 seçimleri öncesinde kamuoyu araştırmalarına yöneldi ve ilk araştırmanın sonuçları da belli oldu. Refrandumda adeta çuvallayan Adil Güre yaptırılan ankete göre bugün seçim olsa, AK Parti, CHP ve MHPnin oyları şöyle:

CHP Genel Başkan yardımcılarından Hurşit Güneş aracılığı ile araştırmacı Adil Güre yaptırılan ilk seçim anketinin sonuçlarını Milliyet Gazetesi yazarı Taha Akyol bugünkü köşe yazısında açıkladı.

Son Anayasa referandumuma ilişkin tahminleri tartışılan ve oylama sonuçlarını büyük bir farkla tutturamayan A&G Araştırmanın sahibi Adil Gürün yaptığı araştırmaya göre bugün seçim olsa, CHP yüzde 31, Ak Parti yüzde 44, MHP yüzde 10 oranında gözüküyor.

Taha Akyolun anketten çıkan sonuçlara yaptığı yorum ise şöyle:

AK PARTİNİN YIPRANMAMASI ANALİZ EDİLMELİ
İktidarda dokuzuncu yılına giren AK Partinin niye hala yıpranmadığını herkes “sosyoloji” gözüyle iyi analiz etmeli, iyi anlamalıdır. AKP “milli görüş gömleğini” çıkararak iktidar oldu. CHP de artık 1930ların gözlüğünü çıkarıp siyasete sosyoloji gözüyle bakmalı, toplumdaki çeşitli duyguları, değerleri, beklenti ve talepleri anlamaya çalışmalıdır. Ancak o zaman gerçek bir “sosyal demokrat” parti olur, ancak o zaman iktidara alternatif hale gelebilir. Kitle partilerinin işlevi budur zaten, toplumdaki farklı duyarlıkları bir program etrafında birleştirmek... Kılıçdaroğlu bunu yapmak istiyor. Bugünkü kurultayda kendisine tam bir inisiyatif verilmelidir. Sonrası onun sorumluluğundadır...

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Vatandaşlara uyar! ‘Seçmen listelerini kontrol edin’

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com