Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Adem Özköse Suriye zindanlarını anlattı-FOTOĞRAFLI ve VİDEO

Adem Özköse Suriye zindanlarını anlattı-FOTOĞRAFLI ve VİDEO

Gazeteci Adem Özköse, Suriye’de Esed yanlıları tarafından kaçırılarak tutsak kaldığı 70 günü ve Suriye direnişini anlatmak üzere Şair Nabi Kültür Merkezinde konferans veren Özköse; “Devrim Şehitlerinin Kanı Üzerinde Kitleşen Bir Devrim yaşanıyor” dedi.

Giriş Tarihi: 24 Haziran 2012 Pazar 11:42
Adem Özköse Suriye zindanlarını anlattı-FOTOĞRAFLI ve VİDEO
Suriye’ye komşu il olması ve Akrabalık bağlarının bulunduğu Şanlıurfa’da hayal kırıklığını gizleyemeyen Adem Özköse; “Doğrusu hayal kırıklığı yaşadım. En duyarsız illerde bile Suriye konusunda salonlar dolarken, Şanlıurfa’da bu salonun dolmaması beni üzdü. Oysa Suriye konusunda en hassas ilin Şanlıurfa olması gerekiyordu” dedi.

Milat Gazetesi Şanlıurfa Temsilcisi Ahmet Başak ise kısa bir selamlama konuşması yaparak gelişmelere duarlı bir gazete ve yazar kadrosu olduğunu vurguladı.


FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez, MÜSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Abdurrahman Yetkin, Eğitim Bir Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun, Arapder Başkanı Şükrü Kırboğa ve çok sayıda davetlinin katıldığı konferansta konuşan Gazetemiz yazarı Adem Özköse; “Suriye’de Arap Baharı değil, Arap intifadası yaşanıyor. Dillendirildiği gibi ABD ve Batı destekli değil, Devrim Şehitlerinin Kanı Üzerinde Kitleşen Bir Devrim yaşanıyor” dedi.


Suriye’deki baskıcı Baas Rejiminin çalışmalarını ve isyanın iki bayan doktorun telefonla konuşmasından sonra başladığına dikkat çeken Özköse; “Dört çocuğun Derra’da bir okul duvarına ‘Rejim Değişsin’ sloganını yazması ile başladı. Çocuklara işkence yapıldı. Onlar serbest bırakılsın diye eylem yapıldı. Eylemcilere ateş açıldıktan sonra 2 kişi hayatını kaybetti. İşte her cenaze töreninde öfke büyüdü, Baasçılar öldürmeye devam etti” dedi.

Cezaevi şartlarının zulümhane gibi tasarlandığını ifade eden Özköse; “Orada yapılan zulümlere hayvanlar bile dayanamaz. Çok aşağılayıcı ve zalimane davranıyorlar. Küçücük koğuşlarda onlarca kişi çıplak şekilde cezalandırılıyor” dedi.

Cezaevinden Kameraman Arkadaşı Hamit Coşkun’la kurtulması için gayret sarf eden Hükümete,  Dış İşler Bakanı Ahmet Davutoğlu’na ve İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım’a teşekkür eden Özköse; “Dualarınızın gücü ve yetkililerin girişimi ile hamd olsun özgürlüğüme kavuştum. Ancak orada binlerce Ademler ve Hamitler Zindanda işkence çekiyorlar. Esed zulmüne ve Baas Rejimine destek verenler zalimlerdir. İster adı İslam Cumhuriyeti olan ülke olsun. Zalim rejim yıkılmak üzere. Oradaki özgürlük ateşini kimse söndüremeyecek” dedi.

Konferanstan sonra kitaplarını imzalayarak okurlarına verdi.

Ömer ASLAN / www.balikligol.com

VİDEOYORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

AA Türkiye Haberleri Yayın Yönetmeni Öymez: Dünyanın her tarafına ulaşmak istiyoruz

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com