Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Aday olup vekil olamayanlara vekilik yolu açıldı

Aday olup vekil olamayanlara vekilik yolu açıldı

Milletvekilinin ölümü ya da üyeliğinin düşmesi durumunda o vekilin seçim bölgesinden bir sonraki aday milletvekili olarak meclise girecek.

Giriş Tarihi: 11 Kasım 2012 Pazar 11:42
Aday olup vekil olamayanlara vekilik yolu açıldı

Türkiye gazetesinde Şükran Kaban imzasıyla yer alan habere göre; AK Parti'nin TBMM Uzlaşma Komisyonu'na sunduğu yasama ile ilgil önerileri arasında önemli bir düzenlemenin de yer aldığı duyuruldu.

Habere göre; AK Parti'nin teklifine göre bir milletvekilinin ölümü ya da milletvekilliğinin düşmesi gibi durumlarda, o milletvekilinin seçim bölgesinde kendisinden sonraki aday milletvekili olarak TBMM'ye gelecek.

Milletvekilliğinin yedeği uygulaması bağımsız adaylar için de geçerli olacak. Bağımsız adaylar, aday olurlerken, kendilerinin üyeliğinin sona ermesi durumunda kimin yerlerine milletvekili olacağını da belirleyecekler.

Almanya'da da uygulanan "Yedek milletvekilliği" teklifi hayata geçerse, 2011 yılında Diyarbakır Milletvekili Hatip Dicle'nin milletvekillliğiyle ilgili yaşanan krizler olmayacak.

TÜRKİYE GAZETESİ

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Ak Partili Gençlerden Vali Tuna’ya Ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com