Advert
Advert
Advert

Aday Öğretmen ve Memurlara Eğitim Kursu

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Eylül ayında Şanlıurfa'ya ataması yapılan 1143 aday öğretmen ve memurlara 'hazırlayıcı eğitim' kursu veriliyor.

Aday Öğretmen ve Memurlara Eğitim Kursu
Aday Öğretmen ve Memurlara Eğitim Kursu

Şanlıurfa'ya ataması yapılan 1143 aday öğretmen ve memurlara, Şanlıurfa Anadolu Lisesi ile ÇEAŞ Anadolu liselerinde 'hazırlayıcı eğitim' kursu veriliyor. 10 gün devam edecek olan seminer ile öğretmen ve memur adayları yeni eğitim sezonunda başlayacakları görevlerine hazırlanacak. Kurs, Haliliye ve Eyyübiye ilçe Milli Eğitim müdürleri, müdür yardımcıları,il ve ilçe milli eğitim şube müdürleri ve Maarif müfettişleri tarafından veriliyor.

İlçe Milli eğitim Müdürü M: Fatih Hanpolat, yeni adayların eğitim ordusuna taze kan olarak gördüğünü belirterek, görevlerinin hayırlı olmasını diledi. Mesleği nedeniyle mutluluğunu da anlatan Hanpolat, "Öğretmen olduğum için kendimi şanslı ve mutlu hisseden bir bireyim. Bana göre dünyanın en önemli, en nadide, en seçkin görevini yapıyoruz" dedi.Yeni atanan her aday öğretmenlerin temel eğitim, hazırlayıcı eğitim ve uygulamalı eğitim olmak üzere 3 aşamalı kurslara tabi olduğunu hatırlatan Hanpolat, kurslarda ise Milli Eğitim Bakanlığı teşkilatının yapısı, eğitim sistemi, personel özlük hakları ve okulda yapacakları çalışmalar hakkında detaylı bilgiler verildiğini kaydetti. Hanpolat, hazırlayıcı eğitimin ardından aday öğretmenlerin uygulamalı eğitimle kursların süreceğini sözlerine ekledi.

Öte yandan il merkezi ve ilçelerdeki toplam 3 bin 67 aday öğretmen ve memura hazırlayıcı eğitim kursu verileceği belirtildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu