Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Aday Öğretmen ve Memurlara Eğitim Kursu

Aday Öğretmen ve Memurlara Eğitim Kursu

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Eylül ayında Şanlıurfa'ya ataması yapılan 1143 aday öğretmen ve memurlara 'hazırlayıcı eğitim' kursu veriliyor.

Giriş Tarihi: 18 Haziran 2014 Çarşamba 21:21
Aday Öğretmen ve Memurlara Eğitim Kursu

Şanlıurfa'ya ataması yapılan 1143 aday öğretmen ve memurlara, Şanlıurfa Anadolu Lisesi ile ÇEAŞ Anadolu liselerinde 'hazırlayıcı eğitim' kursu veriliyor. 10 gün devam edecek olan seminer ile öğretmen ve memur adayları yeni eğitim sezonunda başlayacakları görevlerine hazırlanacak. Kurs, Haliliye ve Eyyübiye ilçe Milli Eğitim müdürleri, müdür yardımcıları,il ve ilçe milli eğitim şube müdürleri ve Maarif müfettişleri tarafından veriliyor.

İlçe Milli eğitim Müdürü M: Fatih Hanpolat, yeni adayların eğitim ordusuna taze kan olarak gördüğünü belirterek, görevlerinin hayırlı olmasını diledi. Mesleği nedeniyle mutluluğunu da anlatan Hanpolat, "Öğretmen olduğum için kendimi şanslı ve mutlu hisseden bir bireyim. Bana göre dünyanın en önemli, en nadide, en seçkin görevini yapıyoruz" dedi.Yeni atanan her aday öğretmenlerin temel eğitim, hazırlayıcı eğitim ve uygulamalı eğitim olmak üzere 3 aşamalı kurslara tabi olduğunu hatırlatan Hanpolat, kurslarda ise Milli Eğitim Bakanlığı teşkilatının yapısı, eğitim sistemi, personel özlük hakları ve okulda yapacakları çalışmalar hakkında detaylı bilgiler verildiğini kaydetti. Hanpolat, hazırlayıcı eğitimin ardından aday öğretmenlerin uygulamalı eğitimle kursların süreceğini sözlerine ekledi.

Öte yandan il merkezi ve ilçelerdeki toplam 3 bin 67 aday öğretmen ve memura hazırlayıcı eğitim kursu verileceği belirtildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com