Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Adana'nın Ulaşım Ana Planı'na ihtiyacı var"

"Adana'nın Ulaşım Ana Planı'na ihtiyacı var"

Adana'nın ulaşım sorununa dikkat çeken İnşaat Mühendisleri Odası, kentin Ulaşım Ana Planı'na ihtiyacı olduğunu kaydetti.

Giriş Tarihi: 11 Kasım 2015 Çarşamba 16:56

Adana'nın en önemli problemlerinden birinin ulaşım konusunda yaşandığını belirten İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Adana Şube Başkanı Nazım Biçer, kentin Ulaşım Ana Planı’na ihtiyacı olduğunu vurguladı.

Ulaşım Ana Planı hazırlanma sürecinin uygulanabilir ve bütüncül olması gerektiğinin altını çizen Biçer, “Bu çalışmalarda kentin paydaşlarıyla birlikte yürütüldüğünde sağlıklı, kalıcı, verimli sonuçlara ulaşılabilir. Adana için önemli hatalardan biri olan Raylı Toplu Taşım Sistemi ile kentin geleceğine ilişkin önemli ve büyük projelerin karar verme süreçlerinde ve uygulama aşamalarında yapılan geri dönülemez yanlışlarını ve kamu kaynaklarının doğru kullanılmamasının olumsuz sonuçlarını hep birlikte gördük. Bu da çalışmalarımızı planlı, öngörülü, bilimsel veriler ve kentin yapısına ilişkin etütler aracılığıyla yürütülmesinin önemine işaret etmektedir.” dedi.

Kentin ulaşım sorununun bilimsel yaklaşımla kararlı ve tüm kurumlarla birlikte sürdürülecek çalışmalarla çözülebileceğini işaret eden Biçer, “Sorunlarımız ortak, çözüme de birlikte çalışarak, bilgimizi, çabamızı, emeğimizi birleştirerek ulaşabiliriz.” ifadelerini kullandı.

Kentin bu önemli sorununun giderek daha da karmaşık bir yapıya dönüşmemesi için çözüm yollarının ivedilikle aranması gerektiğini belirten Biçer, “Bu çözüm yolları gelişen bilim ve teknolojinin ışığında etkin bir şekilde tartışılmalı, bu konudaki çağdaş uygulamalar ve teknolojik gelişmeler incelenerek hayata geçirilmelidir. Bu nedenle olası gelişmelerin bilimsel yaklaşımla ortaya konulması gereklidir.” şeklinde konuştu.

Sorunun çözümüne katkı sağlamak amacıyla 14 Kasım Cumartesi günü 14.00'de, Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde bir panel düzenleneceğini dile getiren Biçer, Adana’nın ulaşım sorununun masaya yatırılacağı etkinliğe ilgilileri davet etti. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com