Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Adana'nın trafik güvenliği stratejisi masaya yatırıldı

Adana'nın trafik güvenliği stratejisi masaya yatırıldı

Yaklaşan Kış mevsimi öncesi, Adana'nın trafik güvenliği stratejisi masaya yatırıldı.

Giriş Tarihi: 23 Ekim 2015 Cuma 17:04
Adana'nın trafik güvenliği stratejisi masaya yatırıldı

Adana’nın son 9 ayında trafik güvenliğine yönelik yapılan denetim, eğitim faaliyetleri, kaza istatistikleri ve alınacak güvenlik tedbirleri değerlendirildi.

“Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı” kapsamında oluşturulan Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı Koordinasyon Kurulu, Adana Vali Yardımcısı Durmuş Gençer başkanlığında trafikle ilgili resmi kurum ve kuruluşların temsilcilerinin katılımları ile toplandı.

Adana’nın 2015 yılı ilk 9 ayında trafik güvenliğine yönelik yapılan denetim, eğitim faaliyetleri, kaza istatistiklerinin değerlendirildiği toplantıda; trafikte sürücülerin yaptıkları kazaların en önemli nedenlerinden olan aşırı hız, aracı alkollü kullanma, kavşaklarda geçiş önceliğine uymama ve seyir halinde cep telefonu ile görüşme gibi konularda yapılması gereken önlemler ele alındı.

Toplantıda, yaklaşan kış mevsiminde yağışlar nedeni ile meydana gelebilecek her türlü olumsuzluklara yolun bakım ve onarımından sorumlu kurum ve kuruluşlar tarafından müdahale edilmesi, alt yapı ile ilgili çalışmaların ivedilikle sonuçlandırılması gerektiği kaydedildi.

Ayrıca, öğrencilerin güvenli trafik ortamında seyahat edebilmesi için okul servis araçlarının kontrollerinin düzenli olarak yapılması, okullarda verilen trafik eğitimlerine öğrenci annelerinin de katılımının sağlanarak trafik bilincinin arttırılması gibi konularda toplantıda görüşülerek karara bağlandı.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com