Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Adana'nın hizmet sektörü ele alındı

Adana'nın hizmet sektörü ele alındı

Adana Ticaret Odasının düzenlediği çalıştayda Çukurova'nın hizmet sektörü masaya yatırıldı.

Giriş Tarihi: 14 Kasım 2015 Cumartesi 15:44
Adana'nın hizmet sektörü ele alındı

Ekonomi Bakanlığı öncülüğünde Adana Ticaret Odasının düzenlediği Dünya’da ve Türkiye’de Hizmet Sektörünün Yeri ve Çukurova’nın Potansiyeli konulu çalıştayın sonuç raporu basınla paylaşıldı.

Adana Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe ve Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hüseyin Çelik’in birlikte aktardığı çalıştay raporunda; inşaat, gayrimenkul, toptan-perakende ticaret, eğitim, sağlık, yiyecek-içecek, ulaştırma-lojistik ve konaklama gibi hizmet sektöründe önemli başlıklar değerlendirildi.

Çalıştaya, 29 Nisan 2015 itibarıyla start verildiğini ifade eden Adana Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, Çukurova’da hizmet sektörünün ekonomik kalkınmada önemini anlattı. Yapılan çalışma sonrası oluşturulacak vizyon ile sektörün geliştirilmesinin hedeflendiğini dile getiren Menevşe, ekonominin en büyük dilimini oluşturan bu alanda büyüme beklediklerini söyledi.

Daha sonra söz alan Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hüseyin Çelik de çalıştayın öneminden bahsetti. Çukurova’nın tarım ve sanayi kenti olarak bilinirken en önemli ekonomik getirisinin yüzde 65 ile hizmet sektöründen kaynaklı olduğunu ifade eden Çelik, bunun daha da ileri taşınması için bu çalıştayın yapıldığını belirtti.

Avrupa ile yapılan Gümrük Birliği Anlaşması’nın 2016 yılında revize edileceğine işaret eden Çelik, daha önceden bu anlaşmada yer almayan hizmet sektörünün de buna dâhil edileceğini, buna hazırlık ve alt yapı çalışması olarak bu çalıştayın yapıldığını kaydetti. Adana’nın düzenlenen çalıştayla diğer illerden bir adım ileride olduğunu belirten Çelik, hizmet sektörünün gelişmesiyle istihdamın artacağını ve işsizlik sorununun çözüleceğini söyledi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

TKDK Modern Hayvancılığa Öncülük ediyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com