Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Adanalı iş adamları güç birliği oluşturdu

Adanalı iş adamları güç birliği oluşturdu

Adana'da ekonomi alanında faaliyet sürdüren sivil toplum kuruluşları, "Adana Ekonomi Platformu"nu kurdu.

Giriş Tarihi: 23 Kasım 2015 Pazartesi 15:55
Adanalı iş adamları güç birliği oluşturdu

Adana’da faaliyet gösteren ekonomi kuruluşları ve STK’lar, “Adana Ekonomi Platformu”nu kurarak güç birliği oluşturdu.

Adana Kamu Müteahhitleri Derneği (AKAMDER) Başkanı Mustafa Karslıoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya; Adana Sanayici ve İşadamları Derneği (ADSİAD) Başkanı Süleyman Sönmez, Adana Genç İş Adamları Derneği (AGİAD) Başkanı Sefa Noyaner, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, Adana Yapı Müteahhitleri Derneği (AYAMDER) Başkanı Mustafa Fidan Vursavuş, Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya ve Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Adana Şube Başkanı Suat Yahşi katıldı. Kentin ekonomi geleceği ve sorunlarının masaya yatırıldığı toplantıda başkanlar, Adana Ekonomi Platformu çatısı altında faaliyetlerini sürdürme kararı aldı.

“Hedef Adana’yı marka şehir haline getirmek”

Platform adına yapılan açıklamada, “Adana’mız bilindiği gibi Enerji İhtisas Merkezi olarak dünyanın çok önemli enerji merkezlerinden bir tanesi haline gelebilir. Ancak, enerji üssü geçen yıllara rağmen elle tutulur, gözle görülür somut bir çalışma henüz ortaya çıkmadı. Bir şehrin Enerji İhtisas Merkezi olması çok önemli bir durum, ancak Adana bunun tam anlamıyla farkında değil. Adana, havaalanı örneğinde olduğu gibi Enerji İhtisas Merkezi olma fırsatını da başka bir şehre kaptırmamalıdır. Ayrıca Yumurtalık İhtisas Bölgesi değil de Adana İhtisas Bölgesi olarak ifade edilmesi, Adana’nın dünya genelinde marka şehir haline gelmesi için birlikte çalışacağız.” denildi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Vali Tuna'dan Suriyelilere çağrı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com