Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Adana'daki STK'lar muhabbette buluşuyor

Adana'daki STK'lar muhabbette buluşuyor

Adana'da onlarca sivil toplum kuruluşu, her ay "Kardeşlik ve Muhabbet Buluşmaları" kapsamında bir araya geliyor.

Giriş Tarihi: 10 Kasım 2015 Salı 13:44
Adana'daki STK'lar muhabbette buluşuyor

Adana’da 40’a yakın STK, “Kardeşlik ve Muhabbet Buluşmaları” kapsamında her ay düzenli bir araya geliyor. Gönül kardeşliğinin tesisi için yapıldığı belirtilen buluşmaların ikinci yılına girilirken oluşumda hiçbir dernek ve şahsın öne çıkartılmaması ise dikkat çekiyor.

“Kardeşlik ve Muhabbet Buluşmaları” hakkında bilgi veren STK temsilcileri, “Allah’ın bizlere emrettiği kardeşlik hukukuna riayet etmek ve muhabbetimizi pekiştirmek için STK’lar olarak her ay düzenli bir araya gelme kararı aldık. Bu kapsamda her ay bir derneğe misafir oluyor, beraber kahvaltı yaptıktan sonra belirlediğimiz gündemle ilgili fikir alışverişinde bulunuyoruz.” diye belirttiler.

İkinci yılına girilen Kardeşlik ve Muhabbet Buluşmaları’nda dernek ve şahsiyetler yerine ümmet bilincinin ön planda tutulduğunu ifade eden STK temsilcileri, “Toplantılarımızda; Adana, Türkiye ve İslam coğrafyasındaki meseleler konuşuluyor. Kentimizdeki İslami sosyal ve kültürel faaliyetlerin arttırılması, yozlaşmaya karşı alınması gereken tedbirler. İhtiyaç sahipleri ile Suriyeli mültecilere yönelik sosyal ve yardım çalışmaları değerlendiriliyor. Yapılan fikir alışverişinin ardından kabul görmüş ve uygulanabilecek konularda dernekler çalışma başlatıyor.” diye konuştular.

Öte yandan bu ay Fukara Der’de gerçekleşen onlarca STK temsilcisinin katıldığı toplantıda; Suriyeli mültecilere yönelik yardım, eğitim ve sosyal faaliyetleri,  düzenlenmesi planlanan İmam Hatip Çalıştayı, kentte kermes yeri bulamama sorunu, içki festivalinin engellenmesine yönelik girişimler ile kentin çeşitli sorunlarının ele alındığı bildirildi.  

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Viranşehir'deki saldırının emrini o terörist vermiş

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com