Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Tekno Bilim Adana'da TEOG öncesi gürültü uyarısı

Adana'da TEOG öncesi gürültü uyarısı

​Adana'da 25-26 Kasım tarihlerinde yapılacak TEOG sınavında gürültü yapılmaması uyarısı yapıldı.

Giriş Tarihi: 24 Kasım 2015 Salı 17:36
Adana'da TEOG öncesi gürültü uyarısı

Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanvekili Mehmet Uslu, 25 Kasım Çarşamba ve 26 Perşembe günleri, 09:00-13:00 saatleri arasında gerçekleşecek TEOG sınavı sırasında, gürültü kirliliğine neden olunmaması konusunda hassasiyet gösterilmesini istedi.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Uslu, "25-26 Kasım tarihlerinde ülke genelinde olduğu gibi şehrimizde de 8’inci sınıf öğrencilerinin geleceğini büyük oranda etkileyecek Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı (TEOG) yapılacaktır. Sınava girecek öğrenciler ve aileleri, bu sınava gelene kadar çok büyük maddi ve manevi fedakarlıklarda bulunmuşlardır. Sınava giren öğrencilerimizin sınav sorularına tam konsantre olabilmeleri için, sessiz bir ortamda bulunmaları gerekmektedir. Sınav salonlarının dışından gelebilecek gürültü, öğrencilerimizin konsantrasyonunu bozacak ve dikkatleri dağıtacaktır. Bu nedenle sınav yapılan yerlerin yakınlarında hiçbir şekilde gürültü ve ses çıkaracak faaliyette bulunulmaması çok önemlidir." dedi.

Vatandaşların, motorlu araç sürücülerinin, inşaat sahiplerinin, seyyar satıcıların, yayın izni almış olsalar dahi sesli ilan yapacak olanların, düğün, merasim ve eğlence gibi faaliyetlerde bulunacaklardan duyarlı olmalarını isteyen Uslu, "Sınav tamamlanıncaya kadar saat 09:00 – 13:00 saatleri arasında, bu tür faaliyetlerden ve davranışlardan uzak durmalarını önemle rica ediyorum. Yine aynı saatler arasında sürücülerin, gerekmedikçe korna kullanmaması da çok önemli." diye belirtti.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Türkiye Harekete Geçti: Uzay Ajansı’nı Başbakanlık kuracak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com