Advert
Advert
Advert

Adana'da TEOG öncesi gürültü uyarısı

​Adana'da 25-26 Kasım tarihlerinde yapılacak TEOG sınavında gürültü yapılmaması uyarısı yapıldı.

Adana'da TEOG öncesi gürültü uyarısı
Adana'da TEOG öncesi gürültü uyarısı

Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanvekili Mehmet Uslu, 25 Kasım Çarşamba ve 26 Perşembe günleri, 09:00-13:00 saatleri arasında gerçekleşecek TEOG sınavı sırasında, gürültü kirliliğine neden olunmaması konusunda hassasiyet gösterilmesini istedi.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Uslu, "25-26 Kasım tarihlerinde ülke genelinde olduğu gibi şehrimizde de 8’inci sınıf öğrencilerinin geleceğini büyük oranda etkileyecek Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı (TEOG) yapılacaktır. Sınava girecek öğrenciler ve aileleri, bu sınava gelene kadar çok büyük maddi ve manevi fedakarlıklarda bulunmuşlardır. Sınava giren öğrencilerimizin sınav sorularına tam konsantre olabilmeleri için, sessiz bir ortamda bulunmaları gerekmektedir. Sınav salonlarının dışından gelebilecek gürültü, öğrencilerimizin konsantrasyonunu bozacak ve dikkatleri dağıtacaktır. Bu nedenle sınav yapılan yerlerin yakınlarında hiçbir şekilde gürültü ve ses çıkaracak faaliyette bulunulmaması çok önemlidir." dedi.

Vatandaşların, motorlu araç sürücülerinin, inşaat sahiplerinin, seyyar satıcıların, yayın izni almış olsalar dahi sesli ilan yapacak olanların, düğün, merasim ve eğlence gibi faaliyetlerde bulunacaklardan duyarlı olmalarını isteyen Uslu, "Sınav tamamlanıncaya kadar saat 09:00 – 13:00 saatleri arasında, bu tür faaliyetlerden ve davranışlardan uzak durmalarını önemle rica ediyorum. Yine aynı saatler arasında sürücülerin, gerekmedikçe korna kullanmaması da çok önemli." diye belirtti.

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
 Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!
Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!