Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Adana'da 'Tango Festivali' rezaleti

Adana'da 'Tango Festivali' rezaleti

Adana'da dün başlayan tango festivaline tepki gösteren Diyanet-Sen, bu tür etkinliklerle gençlerin ahlaksızlaştırılmak istendiğine dikkat çekti.

Giriş Tarihi: 10 Ekim 2015 Cumartesi 22:56
Adana'da 'Tango Festivali' rezaleti

Adana’da Casa De La Danza Dans Evi tarafından bu yıl 4'üncüsü düzenlenen festivalin ilk etkinlikleri, tarihi Kız Lisesi'nde gerçekleştirildi. Dün başlayıp 3 gün sürecek olan Tango festivalini rezalet olarak niteleyen Adana Diyanet-sen Başkanı Veysel Akkoç, devlet kurumlarına ait tarihi mekânların bu tür etkinliklere tahsis edilmesini kınadı.

Adana Büyükşehir Belediyesinin geçmiş yıllardan bu yana bu tür etkinliklere verdiği destekleri de eleştiren Akkoç, düzenlenen tango festivalinin ahlaksızlığı yaygınlaştırdığı gerekçesiyle engellenmesi gerektiğini söyledi.

Uluslararası Tango Festivali adı altında yapılan etkinliğin, Müslüman halkın dininde, kültüründe ve örfünde yerinin olmadığını ifade eden Akkoç, "Allah’tan korkun! Açık günaha, zinaya izin vermeyin. Uluslararası boyut kazandırılması amaçlanan bu festival iptal edilmelidir. Bu festival; günahın, haramın, zinanın açıkça işlenmesine sahne olacaktır. ‘Zinanın ayakta müzikle yapılan şekli’ olan, insanları günaha davet eden bu tür etkinliklerin alenen yapılmasına müsaade edilmemelidir. Yetkililerden bu rezalete dur demelerini istiyoruz.” diyerek tepkisini dile getirerek ayrıca festivale destek veren belediyelerin de bir an önce desteklerini geri çekmesi çağrısında bulunuldu.

Öte yandan kendileri ile konuştuğumuz bazı insanlar, son yıllarda Adana’da “Rakı Festivali” , “Portakal Çiçeği Festivali” ve “Tango Festivali” etkinlikleri gibi, toplumun dini ve örfi yaşantılarına ters olan ve haramların alenen işlendiği bu tür festivallerin engellenmesini istiyor.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Karaköprü'de yeni yollar açılıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com