Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Adana'da stajyer avukatlara ön eğitim

Adana'da stajyer avukatlara ön eğitim

Adana Barosu tarafından stajyer avukatlara verilecek ön eğitim çalışması başladı.

Giriş Tarihi: 9 Ekim 2015 Cuma 16:00
Adana'da stajyer avukatlara ön eğitim

Adana’da stajyer avukatlara verilen ön eğitimlere başlandı. Hukukçular Derneğinde gerçekleşen programda Adana Barosu Başkanı Av. Mengücek Gazi Çıtırık tarafından stajyer avukatlara; avukatlık hukuku, meslek kuralları ve avukatlığın tarihçesi anlatıldı.

Staja katılanlara hitaben "Hepinizin ilerde çok iyi birer hukukçu olacağınızdan kuşku duymuyoruz" ifadelerini kullanan Çıtırık, "Ayrıca, meslek hayatınızda herhangi bir leke almaksızın yolunuza devam edeceğinize inancım tamdır. Bu dönemde avukatlık ve meslek kuralları ağırlıklı çalışmalar da yürüteceğiz." dedi.

Çıtırık, süreç içerisinde hukuk fakültelerinde alınan teorik bilgilerin, yaşama geçirebileceği uygulamalar ve pratik ağırlıklı eğitim çalışmaları olacağını belirtti.

Hak arama konusunda bilgiler veren Çıtırık, “Temel hak ve özgürlükler arasında kişi hakları ve ödevleri başlığında düzenlenmiş, Anayasanın 36. Madde; hak arama hürriyeti başlığında - herkes, meşru vasıta ve yollardan faydalanmak suretiyle yargı mercilerinin de davacı veya davalı olarak iddia ve savunma ile yargılanma hakkına sahiptir.” ifadelerini kullandı.

Programda, Staj Komisyonu Başkanı Avukat Oya Tekin de eğitim çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

227 hakim ve savcının ihraç edildi-İşte ihraç edilenlerin isim listesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com