Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Adana'da siyer seminerlerine start verildi

Adana'da siyer seminerlerine start verildi

Peygamber Sevdalıları Platformu Adana Koordinatörlüğünce her ayın son Cumartesi günü düzenleneceği bildirilen siyer seminerlerine başlandı.

Giriş Tarihi: 26 Aralık 2015 Cumartesi 23:48
Adana'da siyer seminerlerine start verildi

Peygamber Sevdalıları Platformu Adana Koordinatörlüğünce Hz Peygamberin (sav) örnek hayatının anlatıldığı siyer semineri düzenlendi. MEKTEB Der Konferans Salonunda gerçekleşen ilk etkinliğe, platforma üye derneklerin üye ve gönüllülerinin yanı sıra halktan da yoğu ilgi vardı

Programda konuşan Peygamber Sevdalıları Platformu Adana Koordinatörü İsa Emre, her ayın son Cumartesi gününde değişik konuşmacıların katılımıyla siyer seminerleri verileceğini belirtti.

Hz Muhammed’in alemlere rahmet ve Müslümanlara önder olarak gönderildiğine vurgu yapan Emre, bundan dolayı Peygamberimizi tanıyıp anlamak için bolca siyer okumak gerektiğini ifade etti.

Yeryüzünde Müslümanların karşı karşıya olduğu fitne, fesat ve sıkıntıların O’nun yolundan uzaklaşılması sebebiyle zuhur ettiğine işaret eden Emre, kurtuluş reçetesinin ise Hz Muhammed olduğunu söyledi.

Hz Peygamberi ve getirdiği hidayeti daha iyi anlamak için cahiliye dönemini iyi bilmek gerektiğini dile getiren Emre, Hz Muhammed’in puta tapan, kız çocuklarını diri diri toprağa gömen ve her türlü hayasızlığı yapmakta bir sakınca görmeyen bir topluluğu, nasıl örnek insanlara dönüştürdüğüne değindi.

İnsanlığın bir kurtarıcıya ihtiyaç duyduğu bir anda Allah’ın Hz Muhammed’i gönderdiğini ifade eden Emre, günümüzde de O’na fazlasıyla ihtiyacımız olduğunu kaydetti.

Hz Muhammed ve seçkin sahabelerinin hayatlarından kesitler de sunan Emre, her ayın son gününde düzenlenecek siyer seminerlerine herkesin yakını veya arkadaşını davet ederek hayra ortak olmasını istedi. Program yapılan duanın ardından sona erdi. (Ayhan Kaya-İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com