Advert
Advert
Advert

Adana'da orman yangını

Adana'nın Pozantı ilçesinde henüz bilinmeyen bir nedenle orman yangını çıktı.

Adana'da orman yangını
Adana'da orman yangını

Pozantı’nın Yenikonacık-Topakardıç mevkiinde orman yangını çıktı. Gece -8 derecede yangına müdahalede bulunan ekiplerin, şiddetli rüzgâr yüzünden çaresiz kaldığı ve şu ana kadar yangının kontrol altına alınamadığı bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, Adana’nın Pozantı ilçesine bağlı Yenikonacık-Topakardıç mevkisinde akşam saat 16.00 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenle orman yangını çıktı. Şiddetli rüzgârın da etkisiyle kısa sürede geniş bir alana yayılan yangına çok sayıda itfaiye ekibi ile orman işçileri müdahale etti. Gece -8 derecede yangına müdahalede bulunan ekiplerin şiddetli rüzgâr yüzünden etkisiz kaldığı ve yangının şu ana kadar kontrol altına alınamadığı bildirildi.

Gece süren çalışmaları yerinde takip eden Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, Yenikonacık Topakardıç mevkisinde başlayan orman yangınının hava muhalefeti yüzünden büyüyerek devam ettiğini belirtti.

Bölgede gece -8 derecede çalışan itfaiyenin sularının donduğunu ifade eden Çay, ayrıca karanlıkta dağlık arazi şartları sebebiyle yangınla mücadelenin zorluğuna dikkat çekti. Başkan Çay, bölgedeki kızılçam ve ardıç ağaçlarının kolay tutuşuyor olmasından yangının büyüdüğünü de dile getirdi.

Sürdürülen çalışmaları aktaran Çay,“Bölgede şu an itibariyle devam eden fırtına, yangının farklı noktalara sıçramasına yol açıyor. Pozantı Belediyemize ait kepçelerin de takviye olarak müdahale ettiği yangın, Pozantı Orman İşletme Müdürlüğünün koordinesinde çevre ilçelerden gelen takviye ekiplerin müdahalesiyle kontrol altına alınmaya çalışılıyor.” diyerek bilgi verdi.

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı