Advert
Advert
Advert

Adana'da öğrenciler yararına kermes açıldı

Adana'da faaliyet gösteren Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneği, öğrenciler yararına, bir hafta süreli kermes düzenledi.

Adana'da öğrenciler yararına kermes açıldı
Adana'da öğrenciler yararına kermes açıldı

Adana Ülfet Der, fakir öğrenciler yararına bir hafta süreli kermes açtı. Çakmak Caddesi’nde kurulan kermeste dernek üye ve müdavimleri görev alırken, bayanlar tarafından hazırlanan yemek ve tatlı çeşitleri satışa sunulmaya başlandı.

Bir hafta sürmesi planlanan kermesin ilk gününde yoğun ilgi gördüğünü belirten Ülfet Der yetkilisi Ramazan Bulut, “Bu sabah itibarıyla start verdiğimiz kermesimizi, fakir öğrenciler yararına düzenliyoruz. Öğrencilerimizin eğitimine katkı sunacak kermesimizde yiyecek ve tatlı reyonlarımız var. Dernek üye ve müdavimlerimizin gönüllü olarak görev aldığı kermesimizde, bayan gönüllülerimizin hazırladığı bir birinden lezzetli ev yemekleri ve tatlılar oldukça ilgi görüyor.” dedi.

Eğitim gören öğrencilere katkı sunmak isteyenleri kermeslerine davet eden Bulut, kermesin 24 Ekim Cumartesi gününe kadar açık olacağını söyledi.

Kermesin açılışına katılan Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Adana İl Başkanı Veysel Yavuz da öğrenciler yararına yapılan bu tür faaliyetlerin desteklenmesi gerektiğini belirterek,  Ülfet Der’in Adana’da, eğitim alanında yaptığı çalışmaları beğendiklerini, bu tür STK’ların imanlı ve eğitimli gençlerin yetişmesinde önemli rol oynadığını ifade etti.

Daha sonra HÜDA PAR’lılarla kermesten alışveriş yapan Yavuz, Ülfet Der yetkilileri ile de bir süre sohbet etti.

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!