Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Adana'da öğrenci ve akademisyenler kan bağışında bulundu

Adana'da öğrenci ve akademisyenler kan bağışında bulundu

Çukurova Üniversitesinde kurulan Kızılay standında öğrenci ve akademisyenler kan bağışında bulundular.

Giriş Tarihi: 19 Ekim 2015 Pazartesi 16:00
Adana'da öğrenci ve akademisyenler kan bağışında bulundu

Her yıl geleneksel olarak Kızılay tarafından Çukurova Üniversitesi yerleşkesine kurulan stantlarda gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasına bu yıl da devam edildi.

Çukurova Üniversitesi ve Kızılay’ın ortak çalışmasıyla, akademisyenlerin ve öğrencilerin kan bağışında bulunması amaçlanan kampanya kapsamında, kan bağışında bulunan bağışçılar adına bir de fidan dikildi.

Sabah saatlerinde Kızılay standını ziyaret eden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu, Kızılay Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı ile görüştü. Stantlarda kayıtlarını yaptıran öğrenci ve akademisyenler de Kızılay TIR’ına geçerek kan bağışında bulundular.

“Sosyal Sorumluluk Projelerini Önemsiyoruz”

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu, kan bağışı kampanyasının Çukurova Üniversitesi’nin sosyal sorumluluk çalışmalarından biri olduğuna vurgu yaparak, “Kızılay ile birlikte düzenlediğimiz geleneksel kan bağışı kampanyasıyla hem topluma katkı sunmak hem de öğrencilerimizin dikkatini bu konuya çekmek istedik.” dedi.

Kızılay Şube Başkanı Ramazan Saygılı ise, Kızılay Kan Uzmanlarının 10 gün boyunca kanın insan hayatı açısından önemi ve kan verme bilincinin gelişmesi için derslere girerek öğrencilere eğitim verdiklerini söyledi. Bir hafta boyunca Kızılay TIR’ının Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi önünde olacağını bildiren Saygılı, öğrenci ve akademisyenlere kan bağışında bulunmaları konusunda çağrı yaptı.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Mehmet Akif İnan Devlet hastanesinin oto park sorunu çözülüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com