Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Adana'da kent kart uygulamasında alınan 10 TL ücret tepki çekti

Adana'da kent kart uygulamasında alınan 10 TL ücret tepki çekti

Adana toplu taşımasında yarından itibaren kişiselleştirilmiş kent kart uygulamasına geçileceği bildirilirken yeni kartlar için alınan 10 TL bedeli çok bulan halk duruma tepkili.

Giriş Tarihi: 14 Aralık 2015 Pazartesi 12:40
Adana'da kent kart uygulamasında alınan 10 TL ücret tepki çekti

Adana Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, toplu taşımada indirimli kart istismarının önüne geçilmesi için başlatılan kişiselleştirilmiş kent kart uygulamasına 15 Aralık’tan itibaren başlanıyor. Eylül ayından bu yana süren kişiselleştirilmiş kent kart uygulaması için on binlerce öğrenci ve öğretmenin başvurduğu öğrenilirken Büyükşehir Merkezi Ulaştırma Daire Başkanlığına bağlı Yolcu Kart İşlem Merkezi tarafından alınan 10 TL kart ve hizmet bedeli tepki çekiyor.

Her yıl yenileneceği belirtilen kişileştirilmiş kent kart için bu bedelin çok fazla olduğunu belirten öğrenciler, alınan bu ücretin yeniden gözden geçirilerek makul seviyelere çekilmesini istiyor.

Büyükşehir Yolcu Kart İşlem Merkezinden aldıkları kartlar için 10 TL verdiğini ifade eden öğrenci V.S, “Adana Büyükşehir Belediyesinin toplu taşımada indirimli kart istismarının önüne geçmek için kişiselleştirilmiş kent kart uygulamasına geçmesini destekliyoruz. Ama kent kart için bizden alınan 10 TL çok fazla. Bir de her yıl bu kartlarımızı yenilememiz gerekecek, oradan da aynı bedeli alacaklar. Burada bir haksızlık var. Bence bu kart için alınan bedel 3 veya 5 TL olmalıydı.” dedi.

Kişileştirilmiş kent kart bedelini fazla bulan diğer bir öğrenci O.K. ise “Yeni kent kartımı alınca benden 10 TL aldılar, bu ücret en fazla 5 TL olmalıydı. Benim öğrenci olarak toplu taşımaya ödediğim bedel 1 TL ve bu miktar diğer illere göre zaten fazla. Ödediğim bu ücretten zaten Büyükşehir Toplu Taşıma Merkezi kâr ediyor. Bir de benden kart bedeli diye her yıl 10 TL kesilecek. Sanırım burada bir rant dönüyor, öğrenci olarak bundan rahatsızız.” diye konuştu.

Öte yandan, kişileştirilmiş kent kartların maliyetini sorduğumuz reklam ve baskı şirketleri, söz konusu kartların maliyetlerinin en fazla 2-3 TL olduğunu ifade ettiler. (Ayhan Kaya-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da iki katlı ev çöktü, 1 kişi yaralandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com