Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Adana'da ilk ders zili çaldı

Adana'da ilk ders zili çaldı

Adana'da yaklaşık 500 bin öğrencinin heyecanla beklediği yeni eğitim-öğretim yılı başladı.

Giriş Tarihi: 28 Eylül 2015 Pazartesi 15:11
Adana'da ilk ders zili çaldı

Üç aylık yaz tatilinin ardından iki hafta gecikmeli çalan ilk ders ziliyle Türkiye genelinde 18 milyon öğrenci ve 900 bin öğretmen için 2015-2016 eğitim-öğretim yılı resmen başladı.

Adana’da yaklaşık 500 bin öğrenci ile 24 bin öğretmenin heyecanla beklediği yeni eğitim öğretim yılı sebebiyle bir mesaj yayımlayan Adana Valisi Mustafa Büyük, eğitim ve öğretimdeki başarı çıtasını daha yükseklere taşımak istediklerini kaydetti.

Bu noktada okul yöneticileri, öğretmenler ve velilerle sürekli diyalog içinde olacaklarını belirten Büyük, “Bu önemli süreçte ilköğretimden, yükseköğretime kadar tüm öğrencilerimizin sosyal zihinsel ve duygusal yönden öğrenim hayatlarını sağlıklı şekilde sürdürmelerinin sağlanmasında idarecilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimize de önemli görevler düşmektedir. Yeni eğitim ve öğretim yılında, üstlenilen görev ve sorumlulukların en iyi şekilde yerine getirileceğine olan inancım tamdır.” ifadelerini kullandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar da tüm öğretmen, veli ve öğrencilerin yeni eğitim öğretim yılını kutladı.

Adana’da 473 bin 650 öğrenci, 23 bin 746 öğretmen ve idareci ile bin 225 okulda 2015-2016 eğitim öğretim yılına başlandığını belirten Akpınar, “Okullaşma oranlarında, derslik başına ve öğretmen başına düşen öğrenci sayılarında, hayat boyu eğitim sağladığımız kursiyer sayılarında, öğrencilerimizin sınavlardaki başarısında ve daha birçok alanda daha iyiyiz ve inşallah bu yıl daha da iyi olacağız.” diye belirtti.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Müdür Veysel Tipioğlu çağrıya sessiz kalmadı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com