Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Adana'da etrafı briketle çevrilen mezarlıklar için çalışma başlatıldı

Adana'da etrafı briketle çevrilen mezarlıklar için çalışma başlatıldı

​Adana'nın Saimbeyli ilçesine bağlı Zeytinli Köyü Mezarlığı'nda bazı mezarların etrafının briketle çevrildiği iddiaları üzerine çalışma başlatıldı.

Giriş Tarihi: 2 Aralık 2015 Çarşamba 16:04
Adana'da etrafı briketle çevrilen mezarlıklar için çalışma başlatıldı

Adana Mezarlıklar Daire Başkanlığı, Zeytinli Mahallesi (Köyü) Mezarlığı’nda bazı mezarların etrafının briketle çevrildiği iddiaları üzerine çalışma başlattı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Adana Mezarlıklar Daire Başkanı Cemalettin Kaya, Zeytinli Köyü Mezarlığı’nda bazı kişilerin kabristanları aile mezarlığına çevirdiğini ileri sürerek, izinsiz yapılan bu işlemin, muhtar ve köylülerin talebi ve belediyeye yapılan resmi başvurunun değerlendirilmesinin ardından, Adana Büyükşehir Belediyesince engellendiğini söyledi.

İçerinde cenaze olmayan mezarlık alanların briketle çevrildiğini savunan Kaya, “Cenazesi olmayan bir şahıs 5 -10 kişilik yer çevirmiş. Tespitlerimiz, köy muhtarının resmi talebi ve köy sakinlerinin isteği üzerine böyle bir çalışma yaptık. İşgalin ortadan kaldırılması ve briketlerin alınması için anons yaptırdık. Yer çevrilmesinin önlenmesi ve mezarlıkta köy sakinlerinin hakkını korumak için süre de verildi. Çevrildiği yerleri kaldıran kaldırdı, kaldırmayanlar için biz harekete geçtik.”dedi.

Yapılan çalışmanın bazı basın organlarında ‘Adana Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanlığı’nın Zeytinli Köyü Mezarlığı’nda tahribat gerçekleştirdi’ şeklinde yer almasının gerçeği yansıtmadığını ifade eden Kaya, “Öne sürüldüğü gibi mezarların üzerine moloz bırakılması söz konusu değil. Vatandaşı mağdur edecek işlem gerçekleştirmedik. Muhtarın ve Zeytinli sakinlerinin isteği, ayrıca resmi başvurusu üzerine harekete geçtik. Onların fikirlerini de alıp öyle karar verdik.”ifadelerini kullandı.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com